Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24.05.2020 r.

 1. Liczba wiernych, którzy jednocześnie mogą przebywać w naszej świątyni wynosi 260 osób. Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos oraz zachować bezpieczną odległość. Prosimy, aby także w dni powszednie korzystać podczas Mszy Świętej z miejsc na chórze i w dolnym kościele, by zachować bezpieczeństwo sanitarne.
 2. Nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Pomimo  udzielonej dyspensy zachęcamy do powrotu do życia sakramentalnego.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 4. We wtorek przypada Dzień Matki. Polecajmy Bogu nasze mamy, prosząc dla nich o potrzebne łaski, a dla tych, które już Pan powołał do siebie, prośmy o Boże miłosierdzie i nagrodę nieba.
 5. W środę, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Trwamy z Maryją na modlitwie w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 7. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii.
 8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 9. W sobotę 30 maja o godz. 10.00 w naszej Katedrze sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Módlmy się w intencji przygotowujących się do przyjęcia święceń kapłańskich.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.05.2020 r.

 1. W związku ze zmianami w ograniczeniach ilości osób w miejscach publicznych, od dzisiaj maksymalna liczba wiernych, którzy mogą przebywać jednocześnie w naszej świątyni wynosi 260 osób. Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Prosimy, aby także w dni powszednie korzystać podczas Mszy Świętej z miejsc na chórze i w dolnym kościele, by zachować bezpieczeństwo sanitarne.
 2. Nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Pomimo obowiązywania udzielonej dyspensy zachęcamy do powrotu do życia sakramentalnego.
 3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie Radio VIA.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 5. W poniedziałek 18 maja o godz. 18.00 w naszej Katedrze będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji naszego Księdza Infułata Stanisława w 60. rocznicę święceń kapłańskich.
 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 7. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, natomiast w piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 8. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do godz. 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 9. Główna kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku w godz. 8.00-9.00 i 16.30-18.00, w soboty w godz. 8.00-9.00 z zachowaniem rygorów sanitarnych. W poniedziałki kancelaria parafialna jest nieczynna.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Foldery znajdują się na stoliku za ławkami. Zachęcamy by każda rodzina wzięła jeden egzemplarz.
 12. W sobotę 23 maja o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Módlmy się w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.05.2020 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
 2. We wtorek 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Modlitwą wspierajmy personel medyczny który w obecnej sytuacji służy chorym z narażeniem własnego życia.
 3. W środę, 13 maja, przeżywać będziemy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na reżim sanitarny, będzie nieco inaczej niż w ubiegłych latach. Od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi w Sali Papieskiej i kaplicy bocznej (wejście od zewnątrz). O godz. 17.30 odśpiewamy Litanię Loretańską, o godz. 17.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odmówimy Różaniec w świątyni przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Ze względu na ograniczoną ilość wiernych w świątyni nabożeństwo transmitowane będzie Internetowo i przez Radio VIA.
 4. Pamiętajmy o prośbie Ojca Świętego Franciszka na maj, by odmawiać codziennie Różaniec w domu, rodzinnie lub indywidualnie.
 5. W piątek na zakończenie Adoracji w dolnym kościele będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. Przypominamy, że w naszej Katedrze na każdej Eucharystii może zgromadzić się do 170 osób (na 3 kondygnacjach). Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Prosimy, aby także w dni powszednie korzystać podczas Mszy Świętej z miejsc na chórze i w dolnym kościele, by zachować reżim sanitarny.
 7. Nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 8. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 9. Ze względów sanitarnych na razie nie sprawujemy sakramentu pokuty w konfesjonale.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. Czynna jest Kancelaria parafialna w domu katechetycznym (prosimy wchodzić pojedynczo).
 12. Główna kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 13. W ubiegły czwartek zmarł śp. Mieczysław Wójcik, tato naszego ks. Pawła Wójcika. Księdzu Pawłowi składamy wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty oraz zapewniamy o modlitewnej pamięci. Pogrzeb śp. Mieczysława odbył się wczoraj, natomiast jutro w poniedziałek 11 maja o godz. 14.00 w naszej Katedrze zostanie odprawiona Msza żałobna w intencji Zmarłego dla tych wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w pogrzebie.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 3.05.2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe, ogłoszenie intencji modlitewnych na maj, bez zmiany tajemnic różańcowych.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Ze względu na zakaz zgromadzeń w tym roku nie będzie nabożeństw majowych z udziałem kapłana przy kapliczkach.
 3. Od maja nie będzie już codziennych transmisji różańca z naszej Katedry o godz. 20.30. Zachowujemy transmisję Mszy Świętej za Parafian w niedzielę o godz. 10.30.
 4. Pamiętajmy o prośbie Ojca Świętego Franciszka na maj, by odmawiać codziennie Różaniec w domu, rodzinnie lub indywidualnie.
 5. Składamy serdeczne podziękowania naszym wolontariuszom: Patrycji, Dawidowi, Krystianowi i Rafałowi, którzy od początku epidemii troszczą się, by nasi Parafianie i Sympatycy naszej Katedry mogli łączyć się z nami za pośrednictwem transmisji internetowych podczas nabożeństw różańcowych i Mszy Świętych.
 6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Polecajmy wstawiennictwu naszego świętego patrona wszystkich solenizantów, a zwłaszcza Ks. Infułata Stanisława. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Przypominamy, że w naszej Katedrze na każdej Eucharystii może zgromadzić się do 170 osób (na 3 kondygnacjach). Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów.
 9. Przypominamy, że nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 10. Codziennie w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 11. Ze względów sanitarnych nie sprawujemy sakramentu pokuty w konfesjonale.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Czynna jest Kancelaria parafialna w domu katechetycznym (prosimy wchodzić pojedynczo). 
 14. Główna Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 15. Z racji I niedzieli miesiąca przed Najświętszym Sakramentem, w łączności z Jasną Górą, dokonajmy Aktu Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski oraz módlmy się o oddalenie pandemii.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna 12. Tydzień Biblijny. W tym roku zachęcamy do lektury Ewangelii wg św. Mateusza.
 2. Również dzisiaj o godz. 19.00 Mszą Świętą pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby rozpocznie się w naszej Katedrze diecezjalna peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Po Mszy Świętej będzie możliwość prywatnej modlitwy, o godz. 20.30 odmówimy Różaniec w intencji ustania pandemii. Modlitwy zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 3. Poniedziałek to dzień nawiedzenia Matki Bożej w naszej Katedrze. Dodatkowe Msze Święte w górnym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 12.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Święta i pożegnanie Obrazu. Intencje z Mszy Świętej z godz. 6.30 będą odprawione o godz. 9.00, 12.00 i 15.00 (wg harmonogramu na stronie internetowej). Przez cały dzień będzie możliwość prywatnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Robotników Solidarności i relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W piątek rozpoczynamy maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 16.00.
 6. 1 maja to zarazem I piątek miesiąca. Dla naszej parafii jest to dzień spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Możliwość spowiedzi będzie w godz. 6.30-7.30, 9.00-12.00 i 15.00-18.00 w Sali Papieskiej oraz kaplicy bocznej w dolnym kościele (wejście od zewnątrz). Komunia święta będzie udzielana w godzinach spowiedzi w dolnym kościele co pół godziny, natomiast w górnym kościele od godz. 9.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 18.00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dodatkowa Msza Święta będzie o godz. 12.00. W pierwszy piątek odwołane są wizyty z posługą sakramentalną u chorych.
 7. W sobotę 2 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesioną
  z niedzieli 3 maja. Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Jest to zarazem I sobota miesiąca. Intencje z godz. 6.30 są przeniesione na godz. 9.00 i 16.00 (wg harmonogramu na stronie internetowej).
 8. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, o godz. 16.00 nabożeństwo majowe i ogłoszenie intencji modlitewnych na maj, bez zmiany tajemnic różańcowych.
 9. Przypominamy, że w naszej Katedrze na każdej Eucharystii może zgromadzić się do 170 osób (na 3 kondygnacjach). Dla wiernych uczestniczących w Eucharystii dostępny jest chór i dolny kościół. Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Prosimy o dostosowanie się do tych przepisów.
 10. Przypominamy, że nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. W związku z tym proponujemy, aby rozważyć możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie z przyjęciem Komunii św. wielkanocnej. Pomoże nam to zachować rygor sanitarny i da szanse udziału w Eucharystii większej liczbie wiernych.
 11. W tym tygodniu we wtorek, środę i czwartek w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00 oraz możliwość indywidualnej spowiedzi od godz. 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Papieskiej (wejście od strony parkingu przy Parku Papieskim). W niedziele jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą również w Sali Papieskiej (wejście od zewnątrz). Nie spowiadamy w czasie Eucharystii. Prosimy, by osoby chore, w kwarantannie, wstrzymały się ze spowiedzią. W przeciwnym wypadku może to skutkować kwarantanną kapłanów.
 12. Ze względów sanitarnych nie sprawujemy sakramentu pokuty w konfesjonale.
 13. Zapraszamy do łączności duchowej w modlitwie różańcowej o ustanie pandemii za pośrednictwem transmisji internetowych, codziennie o godz. 20.30 do końca kwietnia. W niedziele transmitowana internetowo jest Msza Święta o godz. 10.30, a w Radiu VIA o godz. 9.00.
 14. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 15. Dziś po Mszach Świętych czynna jest Kancelaria parafialna w domu katechetycznym (prosimy wchodzić pojedynczo). Główna kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 27.05.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.