Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020 r.

 1. W ostatnim tygodniu października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 2. W środę 28 października przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. We czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.30 spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 4. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte
  w naszej Katedrze jak w każdą niedzielę. Zmiana tajemnic różańcowych w listopadzie będzie w niedzielę 8 listopada.
 5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 6. W związku z pandemią formacja kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII będzie do odwołania odbywać się zdalnie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i na Facebooku.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad będziemy w czasie wypominków modlić się za zmarłych. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 8. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś niedzielę misyjną. Składka przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła. W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.
 2. We czwartek 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się na nowennie po różańcu w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych a zwłaszcza w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy 22 października br. mają rozstrzygać o niekonstytucyjności przepisów pozwalających na aborcję eugeniczną.
 3. W piątek 23 października o godz. 19.00 w Sali Papieskiej (wejście od parkingu) rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie (tzw. kurs przedmałżeński).
 4. Z uwagi na obecną sytuacją pandemiczną, a szczególnie zachorowania wśród rodziców uczniów kl. III nie będzie na razie spotkania komunijnego dla rodziców dzieci z kl. III. Najważniejsze informacje zostaną przekazane drogą elektroniczną. Różańce dla dzieci zostaną poświęcone w niedzielę (25 października) podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 w Katedrze i przekazane dzieciom w szkole podczas katechezy. Prosimy rodziców o wprowadzenie dzieci w modlitwę różańcową oraz o wspólną modlitwę rodzinną w domu.
 5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 6. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Można je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej wyłożonej na stolikach za ławkami, także dla prenumeratorów.
 9. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Łukasza patrona Służby Zdrowia wszystkim pracownikom Służby Zdrowia życzymy Bożego błogosławieństwa, sił i cierpliwości w posługiwaniu chorym i potrzebującym pomocy.
 10. Po zakończeniu okresu kwarantanny kapłanów i sióstr zakonnych naszej parafii dziękujemy raz jeszcze wszystkim kapłanom z sąsiednich parafii, a także wiernym świeckim z naszej wspólnoty za pomoc w obsłudze funkcjonowania Katedry. Wszystkim także za słowa wsparcia i dar modlitwy. Bóg zapłać!

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Z tej okazji można złożyć ofiarę materialną do skrzynki przy stoliku z prasą katolicką jako fundusz na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 2. Dziś po Mszach Świętych kancelaria w Domu Katechetycznym jest nieczynna. Prasę katolicką także dla prenumeratorów prosimy odbierać ze stolików za ławkami.
 3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. We wtorek 13 października przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 5. W środę 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.
 6. W piątek z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 7. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w piątek 23 października o godz. 19.00. Za utrudnienia przepraszamy. Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej i Facebooku.
 8. Od czwartku 15 października powracamy adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 9. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 10. Przyszła niedziela 18 października to Niedziela Misyjna. Składka przeznaczona będzie na Dzieło Misyjne.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Ze względu na zaistniałą w minionym tygodniu sytuację zagrożenia epidemiologicznego prosimy parafian o wyrozumiałość. Kapłanom posługującym w zastępstwie w Katedrze wyrażamy wdzięczność za pomoc i otwartość. Pozostajemy w duchowej łączności i modlitwie.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.10.2020 r.

 1. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 5380 zł i 5 € jako pomoc na rzecz uchodźców.
 2. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. Także dzisiaj odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 4. Z przyczyn niezależnych od nas, Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w piątek 23 października o godz. 19.00. Za utrudnienia przepraszamy. Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej i Facebooku. Zapraszamy wszystkich, którzy w planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa.
 5. Za tydzień w niedzielę 11 października przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież zbierać będzie fundusze na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 6. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 7. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020 r.

 1. Kościół obchodzi dziś Dzień Migrantów i Uchodźców. Z tej okazji po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
 2. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 4460 zł na Katolickie Radio VIA.
 3. We wtorek obchodzimy święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Składamy życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu księdzu Michałowi: Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 4. Od czwartku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży w przededniu Bierzmowania. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 7. W sobotę 3 października na Mszy Świętej o godz. 11.00 bp Jan Wątroba udzieli w naszej Katedrze sakramentu Bierzmowania. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem będzie w piątek od godz. 17.00.
 8. Także w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające i różaniec. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic.
 10. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 11. W październiku od poniedziałku do piątku w górnym kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 12. W poniedziałek 5 października po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z kl. III, które w maju 2021 roku przystąpią do I Komunii Świętej w Katedrze.
 13. Od wtorku 6 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu we wtorek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Spotkania będą się odbywać w piątki w godz. 19-21 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dobrze przygotować się do sakramentu Małżeństwa. Kurs przedmałżeński jest ważny dożywotnio.
 14. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 15. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 24.10.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.