Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła 13.10.2019 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Katedrze w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Przeżywamy Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież zbiera fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 3. Także dzisiaj przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Nie będzie zatem nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Przyjaciół WSD.
 5. W środę (16 października) Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto patronalne. O godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców.
 6. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich posługujących ludziom chorym.
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w 30-lecie powołania Komisji Charytatywnej działającej w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich jej członków i tych którzy wspierają swoimi ofiarami dzieło miłosierdzia.
 10. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia piękne książkowe kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

XXVII Niedziela Zwykła 6.10.2019 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Rzeszowską Procesję Różańcową. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w Katedrze w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 4. We wtorek i środę zapraszamy młodzież z kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania. O godz. 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza Święta z wręczeniem modlitewników dojrzałego chrześcijanina, następnie spotkanie w grupach. Obecność obowiązkowa.
 5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Za tydzień w niedzielę 13 października przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej okazji młodzież zbierać będzie fundusze na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 7. W przyszłą niedzielę 13 października przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.00.
 8. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na rekolekcje w Zaczerniu, w dniach 11-13 października 2019 r.  Zapisy i informacje u animatorów Wspólnot. 
 9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019 r.

 1. Dzisiejszy dzień to święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Składamy życzenia imieninowe wszystkim solenizantom, a szczególnie naszemu księdzu Michałowi: Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 2. Od wtorku rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 3. Od wtorku 1 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu o godz. 18.00 w sali papieskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII na pierwsze spotkanie formacyjne, oraz młodzież na spotkanie Oazy.
 7. Ruszają zapisy do Akademii liturgicznej, czyli formacji liturgicznej dorosłych w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a. Szczegółowych informacji udziela ks. Krzysztof Golas.
 8. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby podjąć posługę lektora w naszej parafii na spotkanie organizacyjne w piątek o godzinie 20.00 w domu katechetycznym.
 9. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające i różaniec. Wyjątkowo w tym miesiącu po różańcu w sobotę będzie październikowa zmiana tajemnic. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. W przyszłą niedzielę 6 października podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różaniec.
 11. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, róże różańcowe, oraz członków stowarzyszeń, ruchów, wspólnot modlitewnych na Rzeszowską Procesję Różańcową. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są także do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019 r.

 1. Od wtorku 1 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu o godz. 18.00 w sali papieskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się we wtorek i w środę na Mszy Świętej o godzinie 18.00, po której będzie spotkanie w grupach.
 3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 4. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Wspólnota Alfa zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach formacyjnych  w każdy czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy.
 7. W przyszła niedzielę 29 września po Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z kl. III, które w maju 2020 roku przystąpią do I Komunii Świętej w Katedrze.
 8. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy św. Kazimierza odbędzie się w parafii Św. Michała Archanioła w Rzeszowie w niedziele 29 września. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 17.00.
 9. Rada Osiedla Zalesie zaprasza dzieci w poniedziałek 30 września na bezpłatny wyjazd na basen do Sokołowa Młp. Zapisy odbędą się w poniedziałek o godz. 18.00 w budynku Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego.
 10. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w kwocie 2 750 zł na Katolickie Radio VIA.
 11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia wspieramy trud wychowania młodego pokolenia. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania w grupach duszpasterskich:

 • schola w poniedziałek o godz. 17.00,
 • ministranci we wtorek o godz. 17.00,
 • kandydaci na ministrantów w środę o godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej Katedrze,
 • oaza w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie Radio VIA.

3. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W Rzeszowie główne obchody rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża o godz. 18.00 celebracją eucharystyczną, po czym nastąpi modlitewny przemarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu na pl. Śreniawitów.

4. W środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Polski. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

7. W minionym tygodniu został oczyszczony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej, konserwacji i oczyszczenia wymagają także liczne wota, które powrócą na ołtarz w nowym ułożeniu.

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. W styczniu 2020 roku organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze 6 miejsc. Dla zainteresowanych informacje w kancelarii parafialnej.


Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 14.10.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.