Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA 17.01.2021 r.

 1. Od poniedziałku 18 stycznia do Święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które przypada 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia upraszamy daru jedności dla wyznawców Chrystusa.
 2. We wtorek 19 stycznia obchodzimy Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona Diecezji Rzeszowskiej. Mszę Świetą o godz. 18.00 w Katedrze rzeszowskiej  sprawował będzie w intencji wszystkich diecezjan bp Jan Wątroba.
 3. Liturgiczna Służba Ołtarza dziękuje za ofiary na fundusz ministrancki składane z racji poświęcenia kadzidła i kredy. Bóg zapłać!
 4. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Te dni są okazją do szczególnej pamięci w modlitwie i wdzięczności wobec naszych babć i dziadków, zarówno żyjących, jak i tych, którzy odeszli już do wieczności.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. W środę uczniowie z kl. VIII a i b ze Szkoły Podstawowej nr 23, w czwartek z klasy VIII c oraz kandydaci spoza SP 23. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 18.00, a po niej katecheza i sprawy organizacyjne.
 6. W sobotę 23 stycznia o godz. 9.00 Mszę Świętą w intencji Duszpasterstwa Rodzin sprawował będzie w naszej Katedrze bp Jan Wątroba.
 7. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00
 8. Przyszła niedziela 24 stycznia jest z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to także niedziela solidarności z Chorwacją po ubiegłorocznym trzęsieniu ziemi. Na wsparcie poszkodowanym będzie można złożyć ofiary do puszek Caritas.
 9. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu zakończyliśmy wyjątkowe w tym roku spotkania kolędowe z parafianami w naszej Katedrze. Dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Witamy nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii. Dar wspólnej modlitwy i radość spotkania w parafialnej świątyni niech będą umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej, którą tworzymy. Dziękujemy  także za ofiary kolędowe składane z tej okazji. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 12. Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie „Bożonarodzeniowej żywej szopki”.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021 r.

 1. Od 10 stycznia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Nowennę odmawiać będziemy
  w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00, a w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 6.30.
 2. W środę 13 stycznia zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 17.30.
 3. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II
  w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 5. Od poniedziałku do piątku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 8. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
 • 11 stycznia (poniedziałek) 2021 r. – mieszkańców ulic: Jaśminowa, Tulipanowa, Szarotkowa, Krokusowa, Malwowa, Rumiankowa, Sasanki, Magnolii, Piwonii, Sikorskiego
 • 12 stycznia (wtorek) 2021 r. – mieszkańców ulic: Armii Krajowej, Bławatkowa, Gumińskich, Kaktusowa, Lawendowa, Łukasiewicza, Nagietkowa, Zawilcowa, Zimowit.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

Po Mszy Świętej zapraszamy do dolnego kościoła na nawiedzenie „Bożonarodzeniowej żywej szopki”.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3.01.2021 r.

 1. W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej błogosławimy kadzidło i kredę. Można je będzie nabyć u naszych ministrantów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na fundusz ministrancki. W tym roku zamiast kolędy jest to również podziękowanie dla nich za całoroczną, gorliwą posługę przy Ołtarzu w naszej Katedrze.
 2. Także w środę na Mszy Świętej o godz. 12.00. będziemy dziękować Panu Bogu za księży biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w kolejną rocznicę przyjęcia przez nich sakry biskupiej.
 3. Od poniedziałku do piątku (oprócz środy) jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 4. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy, by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 5. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 6. Z powodu zmiany terminu ferii zimowych dla szkół część intencji mszalnych zamówionych w terminach od 4 do 16 stycznia 2021 roku zostanie odprawionych przez księży katechetów w tym samym terminie poza parafią.
 7. W ramach wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy:
 • 4 stycznia (poniedziałek): mieszkańców ulic: Nowowiejska, Tęczowa, Powstańców Warszawy, Urocza, Zaciszna, Zielna,
 • 5 stycznia (wtorek): mieszkańców ulic: Delikatna, Jazowa, Ładna, Łagodna, Miła, Przyjazna, Radosna, Sienna, Skromna, Solidarna,
 • 7 stycznia (czwartek): mieszkańców ulicy: Podwisłocze,
 • 8 stycznia (piątek): mieszkańców ulic: bpa Pelczara i ks. Popiełuszki.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2020 r.

 1. Obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest to także dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
 2. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 3. W czwartek 31 grudnia kończy się rok 2020. Z racji ograniczeń sanitarnych co do ilości osób w świątyni zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 9.00, 15.00, 17.00. Msze Święte o godz. 6.30 i 7.00 będą bez nabożeństwa. Od godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele. Adorację zakończymy przed godz. 15.00. Znajdźmy chwilę czasu na osobistą modlitwę dziękczynienia przed Najświętszym Sakramentem za kończący się rok.
 4. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także I piątek miesiąca. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i akt poświęcenia rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną (tych których odwiedzamy w I piątek). O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty i różaniec, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 6. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie za przedświąteczną akcję Torba miłosierdzia i złożone dary materialne i pieniężne. Wszystkim ofiarodawcom: Bóg zapłać!
 7. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 9. W bieżącym Roku Duszpasterskim z racji trwającej pandemii, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska (kolęda). Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach zapraszamy naszych drogich parafian do katedralnej świątyni na dodatkową Mszę Świętą o godz. 19.00, która sprawowana będzie w intencji Waszych rodzin. Zapraszamy na modlitwę i wspólne kolędowanie w wyznaczonych dniach dla poszczególnych rejonów naszej parafii. We własnych pojemnikach przynieśmy do świątyni wodę, która zostanie poświęcona i którą po powrocie do domu pokropimy nasz dom. Została także przygotowana książeczka dla każdej rodziny z tekstem błogosławieństw w liturgii domowej. Zaplanowane Msze Święte o godz. 19.00 w intencji parafian w ramach wizyty duszpasterskiej 2020/2021 zostały wydrukowane w świątecznym numerze naszej gazetki parafialnej, a w nadchodzącym tygodniu zapraszamy:

- 28 grudnia (poniedziałek) – mieszkańców ulic: Cicha i Zielona ,

- 29 grudnia (wtorek) – mieszkańców ulic: Kwiatkowskiego, Fabryczna, Kępa, Zakładowa, Grabskiego,

- 30 grudnia (środa) – mieszkańców ul. Granicznej.

Po tych Mszach świętych nowi parafianie będą mogli zgłosić zamieszkanie na terenie naszej parafii i założyć kartotekę parafialną. Jeżeli ktoś pragnie poświęcić nowy dom lub mieszkanie prosimy zgłosić ten zamiar w kancelarii parafialnej.

IV NIEDZIELA ADWENTU 20.12.2020 r.

 1. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Adwentu. Zapraszamy do udziału w Mszach roratnich od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie świec lub lampionów.
 2. Od poniedziałku do środy jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 3. W roku bieżącym z racji pandemii nie będzie organizowanej spowiedzi zbiorowej przed Świętami Bożego Narodzenia. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi w Katedrze będzie w godz. 6.30-7.30, oraz 9.00-12.00 w dolnym kościele i od godz. 16.00 do godz. 19.00 w kościele górnym.
 4. W Kancelarii Parafialnej bądź telefonicznie prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich w środę 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 5. W czwartek 24 grudnia Roraty o godz. 7.00. Jest to również dzień Wigilii. W związku z tym nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem. Ze względu na wymogi sanitarne (ograniczona ilość osób w świątyni), Pasterka w bieżącym roku będzie o godz. 22.00 i tradycyjnie o godz. 24.00.
 6. Opłatki są jeszcze do nabycia w kancelarii parafialnej. Można tam również nabyć kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz prasę katolicką.
 7. W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wiernych korzystających z dyspensy prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
 8. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00. Pozostały porządek Mszy Świętych bez zmian. Ksiądz Biskup Ordynariusz będzie przewodniczył Eucharystii w Boże Narodzenie w naszej Katedrze o godz. 10.30. Ta Msza Święta będzie transmitowana przez TVP3 Rzeszów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę 26 grudnia drugi dzień Świąt, wspominamy św. Szczepana. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona jest na działalność uczelni katolickich.
 10. Przyszła niedziela 27 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się błogosławieństwo małżeństw przeżywających swoje jubileusze. Jest to także dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego Jana Wątroby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału we Mszy Świętej o godz. 17.00, której przewodniczył będzie Dostojny Solenizant.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy. Prosimy by w świątyni zachowywać bezpieczny dystans, szczególnie w podchodzeniu i uklęknięciu do Komunii Świętej. Zachęcamy także do zajmowania miejsc w dolnym kościele i na chórze.
 12. W dolnym kościele można odpalić do własnego lampionu Betlejemskie Światło Pokoju.

 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 23.01.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.