Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018 r.

 1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Uroczystości rozpoczną się w Parku Papieskim od godz. 11.30.  O godz. 15.00 Msza Święta w naszej Katedrze, a następnie przejście do Parku Papieskiego i koncert. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierać będzie fundusze na stypendia Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
 3. We wtorek (16 października) Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto patronalne. O godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców.
 4. We wtorek i w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania wg harmonogramu poszczególnych grup.
 5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich posługujących ludziom chorym.
 7. W piątek spotkanie Oazy o godz. 16.30 dla dzieci, po Mszy Świętej wieczornej dla młodzieży.
 8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
 9. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2018 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę 13 października przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.   
 7. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski. Uroczystości rozpoczną się w Parku Papieskim od godz. 11.30.  O godz. 15.00 Msza Święta w naszej Katedrze, a następnie przejście do Parku Papieskiego i koncert. Z okazji Dnia Papieskiego młodzież zbierać będzie fundusze na stypendia Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 8. W drugim tygodniu października rozpoczyna działalność Akademia Katedralna, w której chętni uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy nauczycieli. Zajęcia będą prowadzone w Domu Katechetycznym. We wtorki od godziny 16.00 do 18.00 dyżur będą pełnić poloniści oraz germanistka. W środy, w tych samych godzinach, zapraszają matematycy. W czwartki od 18.00 do 20.00 – nauczyciele nauczania początkowego. W związku z rozpoczęciem działalności Akademii Katedralnej zwracamy się z serdecznym apelem do nauczycieli, głównie języka polskiego, języków obcych, matematyki i nauczania początkowego, aby zechcieli podzielić się swoją wiedzą oraz czasem i wzięli udział w przedsięwzięciu „Dobro zawsze wraca”. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka, z którą można kontaktować się pod numerem tel. 511 742 811.
 9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2018 r.

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli w całej naszej diecezji przeznaczona jest na modernizację ośrodka Caritas w Myczkowcach.
 2. Od jutra rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00.
 3. We wtorek i w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania wg harmonogramu poszczególnych grup.
 4. Od wtorku 2 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu o godz. 18.00 w sali papieskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Oazy.
 9. W sobotę o godz. 17.30 odmówimy różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 10. Także w sobotę 6 października odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kodnia – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia, oraz do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej.  Wyjazd spod Katedry o godz. 5.00, powrót ok. 20.00. Koszt udziału w pielgrzymce 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę 7 października podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różaniec.
 12. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, Róże Różańcowe, oraz członków stowarzyszeń, ruchów, wspólnot modlitewnych na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych w naszej parafii odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca (14 października).
 13. Rada Osiedla Zalesie zaprasza dzieci w piątek 5 października na bezpłatny wyjazd na basen do Strzyżowa. Zapisy odbędą się w poniedziałek o godz. 18.00 w budynku Domu Kultury przy ul. Wieniawskiego.
 14. Od 3 października w Rzymie obradował będzie Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Pomódlmy się w intencji dobrych owoców tego Synodu.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2018 r.

 1. W poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla udających się w lutym na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
 2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
 4. 27 września w czwartek o godz. 19.00 w sali papieskiej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z kl. III, które przystąpią do I Komunii Świętej w Katedrze.
 5. Po Mszy Świętej wieczornej w piątek zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie Oazy.
 6. W sobotę przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Składamy przy tej okazji serdeczne życzenia imieninowe naszemu księdzu Michałowi: Bożego błogosławieństwa i obfitych łask w kapłańskiej posłudze.
 7. Składka z przyszłej niedzieli w całej naszej diecezji przeznaczona będzie na potrzeby ośrodka Caritas w Myczkowcach.
 8. Od wtorku 2 października rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu o godz. 18.00 w sali papieskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 9. W sobotę 6 października odbędzie się parafialna pielgrzymka do Kodnia – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia, oraz do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej.  Wyjazd spod Katedry o godz. 5.00, powrót ok. 20.00. Koszt pielgrzymki 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. 
 10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie Radio VIA.
 2. W poniedziałek o godz. 17.30 Różaniec w intencji powołań, a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. 
 3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Polski. 
 4. We wtorek i w środę spotkanie kandydatów do bierzmowania wg harmonogramu poszczególnych grup.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 

Podkategorie

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.10.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.