V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 MARCA 2016

Drukuj
Utworzono: sobota, 12, marzec 2016 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka zebrana w czasie nabożeństwa będzie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego Grobu. O godz. 18.30 różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy. 

2. Komisja Charytatywna składa serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary w kwocie 8187 zł. jako jałmużnę postną. Zebrane fundusze pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dla dzieci w SP nr 23 oraz Gimnazjum nr 7, a także posłużą jako pomoc finansowa rodzinom wielodzietnym i ubogim, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i bez pomocy bliźnich. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary przeznaczone na nagłośnienie kościoła. Zachęcamy również do przekazywania 1 % podatku na Caritas. Ulotki na ten temat znajdują się na stolikach za ławkami.

3. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy do dolnego kościoła na wieczornicę: KATYŃ. Ocalić od zapomnienia", upamiętniającą pomordowanych w Katyniu, organizowaną przez Zespół Szkół nr 4 wraz z okolicznymi szkołami podstawowymi.

4. Również w czwartek, na godz. 17.30, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.

5. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP - patrona naszych rodzin, a szczególnie tych, które potrzebują jego wstawiennictwa. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i do wspólnej modlitwy.

6. W piątek Droga Krzyżowa: o godz.: 16.30 – dla dzieci; 17.30 – dla starszych i o godz. 20.00 dla młodzieży.

7. Za tydzień na każdej Mszy Świętej święcimy palmy. O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta z udziałem młodzieży pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Poprzedzi ją zawiązanie wspólnoty, które rozpocznie się o godz. 11.00  w parku papieskim. Następnie będzie procesyjne przejście z palmami do Katedry. 

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  W sklepiku są również do nabycia baranki na stół wielkanocny, paschałki oraz kartki świąteczne.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.