NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 3 KWIETNIA 2016

Drukuj
Utworzono: niedziela, 03, kwiecień 2016 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na naszą diecezjalną CARITAS. W związku z wizytacją ks. Biskupa zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę 10 kwietnia. 

2. Komisja Charytatywna serdecznie dziękuje wszystkim 636. ofiarodawcom, którzy w imieniu własnym i swoich rodzin złożyli w Wielką Sobotę dary żywnościowe w ilości około850 kg, którymi obdarowano 80 rodzin potrzebujących pomocy. Bóg zapłać! Dziękujemy również wszystkim, którzy ofiarami pieniężnymi, przyczynili się do zakupu kwiatów do Bożego grobu.

3.  W poniedziałek przeżywać będziemy rocznicę utworzenia naszej diecezji jak również Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości życia ludzkiego, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich jutro na wieczorną Mszę św., aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Deklaracje te złożymy przed Mszą Świętą do specjalnie przygotowanego koszyczka. W związku z uroczystością Msza Święta wieczorna o godz. 18.00.

4. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkania w środę, czwartek i piątek na godz. 16.00.

5. W środę po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Komisji Charytatywnej

6. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

7. Za tydzień rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Święta inaugurująca Tydzień Biblijny. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 w Auli Papieskiej wykład  ks. dr. M. Dzika pt. “Maria Magdalena – kontrowersyjna święta?”. O godz. 10.30 powitanie ks. Biskupa Ordynariusza przez Proboszcza i przedstawicieli parafii. O godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z członkami Róż oraz grupami dorosłych. O godz. 17.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży a po zakończonej Mszy Świętej spotka się z przedstawicielami młodzież i dzieci. Szczegółowy program wizytacji w dzisiejszej gazetce.  

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 14.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.