IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 KWIETNIA 2016

Drukuj
Utworzono: sobota, 16, kwiecień 2016 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy Niedzielę  Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i równocześnie rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.  

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu włączyli się w przygotowanie i przeżywanie przez naszą parafię wizytacji kanonicznej. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot, którzy uczestniczyli w spotkaniach z Księdzem Biskupem. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu rozpoczął się drugi etap remontu schodów prowadzących do Katedry. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu i korzystanie z wyremontowanej części.

4. Rzeszowskie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa organizują wyjazd do Krakowa w dniu 19 IV 2016 (wtorek). Wyjazd z Rzeszowa autokarem z kościoła Chrystusa Króla o godz. 7.00 Powrót ok. godz. 21 wieczorem. Koszt 40 zł. Zapisy: u animatorów Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w Katedrze- tel. 720 107 327 - lub 17 857 48 33 albo w Opatrzności Bożej tel - 601 793 810.

5. W środę o godz. 18.30 Nowenna fatimska a następnie Msza Święta.

6. Za tydzień, niedzielę 24 kwietnia, odbędzie się na prośbę Ojca Świętego Franciszka zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. W związku z tym apelem w najbliższą niedziele odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.  

7. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły dotyczące chrztu a także refleksje na kanwie nowej Adhortacji papieża Franciszka „Radość miłości”. Główny temat tygodnika Niedziela: Niedziela Dobrego Pasterza.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.08.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.