WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 8 MAJA 2016

Drukuj
Utworzono: niedziela, 08, maj 2016 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, aby trwały w łasce i umacniały swoją miłość do  Boga i ludzi.

2.  Przeżywamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji naznaczony jest modlitwą razem z Maryją i przez Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz.16.00.  

3. Trwają nasze spotkania z figurą Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Program dostępny na stronie internetowej. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach – początek o godz. 19.00.  

4. Przypominamy, że począwszy od maja wieczorne Msze Święte będą odprawiane o godz. 18.00. Prosimy aby tę wiadomość przekazać wszystkim zainteresowanym.     

5. W poniedziałek przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Stanisława  Biskupa i Męczennika. W tych dniach szczególną modlitwą otoczmy naszego ks. Infułata Stanisława, któremu patronuje nasz wielki święty.

6. We wtorek (10 maja) rozpocznie się w naszej parafii Triduum przygotowujące nas do przyjęcia relikwii bł. Franciszka i Hiacynty Marto – dzieci z Fatimy. Serdeczne zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 a następnie Mszę Świętą z naukami wprowadzającymi nas w tematykę fatimską. 

7. W czwartek o godz. 18.30 katecheza przedchrzcielna.

8. W piątek (13 maja) będziemy przeżywali pierwsze uroczyste w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z wprowadzeniem relikwii Dzieci Fatimskich. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Bp Kazimierz Górny - O godz. 19.00 Msza Święta, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Litania loretańska zostanie odśpiewana 20 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. 

9. W sobotę (14 maja) o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo „Droga Światła z organami w tle”. Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis). Polega ono na przeżywaniu 14 stacji - spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Więcej informacji w dzisiejszej gazetce i na stronie internetowej.

10. Przewodnik wraz z grupą pielgrzymkową św. Kazimierza zapraszają na majówkę do Borku Starego w  najbliższą sobotę o godz. 15.00

11. W niedzielę, 15 maja, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy kościele OO. Bernardynów o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.

12. W najbliższą niedzielę składka na organizację Światowych Dni Młodzieży.

13. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 28.09.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.