ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 15 MAJA 2016

Drukuj
Utworzono: sobota, 14, maj 2016 Autor: x.Julian W.

1. W dniu dzisiejszym odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy kościele OO. Bernardynów o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.    

2. W poniedziałek (16 maja) obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. 

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z nabożeństwem majowym a następnie Msza Święta.

4. W piątek na Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się diecezjalne dziękczynienie w 16. rocznicę konsekracji Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

5. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek
z przeznaczeniem na pomoc dla parafii Ekwadoru,
w których pracują nasi misjonarze, m. in. nasz rodak ks. Dariusz Miąsik. O sytuacji w parafii po trzęsieniu ziemi informowaliśmy w poprzednich gazetkach.

6. XII Liceum Ogólnokształcące Integracyjne w Rzeszowie przy ul. Rejtana 30 ogłasza nabór do klas pierwszych. Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.gimnazjum7.rzeszow.pl, oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7. Rada Osiedla Zalesie informuje, że organizuje z okazji Dnia Dziecka bezpłatny wyjazd na basen do Strzyżowa w dniu 30 maja 2016 r. dla dzieci z Osiedla. Więcej informacji w gablotach.

8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł: „Co stanie się z grzesznikami” ? na temat: Czego brakuje nam, katolikom, że Kościół w Europie się kurczy. Główny temat tygodnika Niedziela: Gdy się Kościół rodzi”. Zesłanie Ducha Świętego.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 01.10.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.