XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 CZERWCA 2016

Drukuj
Utworzono: sobota, 25, czerwiec 2016 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Tadeusza Pindarę – prob. Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie – Drabiniance. Dziękujemy za wspólną modlitwę, wygłoszone homilie oraz zapoznanie nas z postępem prac przy budowie nowego kościoła. Równocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na budowę świątyni. W gazetce parafialnej znajdziemy wiadomości o historii parafii oraz projekt nowego kościoła.  
 2. Również dzisiaj będzie można zapisać się na 39 Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy odbywają się w domu katechetycznym po Mszach Świętych przed południem.
 3. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W I piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od 17.00. w tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.
 5. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
 6. Za tydzień o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Również za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 inauguracja XXV Koncertu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 8. 10 lipca 25. Pielgrzymka Rodziny „Radia Maryja”. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej i osobiście u ks. Krzysztofa Szopy (tel.608435919). Wyjazd z parkingu obok katedry o godz. 4.00.
 9. 28 lipca Pielgrzymka w 1050. rocznicę Chrztu Polski. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ojciec Święte Franciszek. Zapisy w kancelarii i bezpośrednio u ks. Juliana Wybrańca.
 10. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej informuje, że istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę Świętą podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Dla grup lub pielgrzymów indywidualnych przewidziane są miejsca w sektorach zamkniętych i sektorze otwartym. Jeżeli byliby chętni by dostać bezpłatne bilety na indywidualny wyjazd prosimy by zgłosić się w kancelarii w najbliższych dniach. 
 11. Trwają prace modernizacyjne w naszej świątyni. W ostatnich dniach zostały wykonane ławki na chórze.
 12. Medyczna Szkoła Policealna w Rzeszowie ogłasza nabór na nowy rok akademicki. Kształcenie w kierunkach medycznych dotyczy  systemu dziennego jak też dla dorosłych. Więcej inf. na plakatach w gablotach. 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 24.10.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.