XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 PAŹDZIERNIKA 2016

Drukuj
Utworzono: niedziela, 02, październik 2016 Autor: x.Julian W.
 1. W dniu dzisiejszym odbędzie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Rozpoczęcie o godz. 15.00 obok Krzyża na Placu Śreniawitów, następnie procesja różańcowa do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o  godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza Święta. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w drugą niedzielę października (9 października).
 2. Również dzisiaj zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe grupy św. Kazimierza. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą.  
 3. Od wtorku (4 października) rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 17.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w środę do Katedry na formacyjne spotkanie w roku Miłosierdzia. O godz. 15.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia- zgromadzenie w Parku Papieskim i modlitewne przejście przez Bramę Miłosierdzia, następnie Msza Święta, Agapa i przekazanie materiałów.
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z różańcem. Po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 6. W czwartek Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI i Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zapraszają do naszej Katedry na WIECZÓR MIŁOSIERDZIA. Będzie on miał charakter czuwania i nieszporów wraz z katechezą. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, następnie o 19.00 Nieszpory z katechezą i adoracja do 21.00, podczas której będzie możliwość spowiedzi świętej do godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza Akcję Katolicka i osoby chcące włączyć się w działalność grupy.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00 spowiedź a o 18.00 Msza Święta, natomiast o godz. 19.30 Msza trydencka. W tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.
 8. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie w grupach młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.   
 9. W niedzielę, 9 października, będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami  miłosierdzia”. Główne uroczystości odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej i Parku Papieskim: 12.30 - gry i zabawy dla dzieci; 15.00 - Msza Święta i modlitwa o Boże Miłosierdzie dla świata, 16.30 - Koncert papieski. W dniach 7-9 X br. VII edycja "Pielgrzymowania ze św. Janem Pawłem II po Rzeszowie". Zapraszamy do licznego udziału.  Jak co roku, ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy gdzie w sobotę,  15 października odbędzie się „Wielka Pokuta” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. W programie m. in.: konferencje ojców Antonello i Henrique, koronka oraz konferencja ks. Piotra Glasa, Msza Święta oraz część pokutna ze świadectwami, modlitwą i adoracją. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii do najbliższej niedzieli. Więcej informacji w gazetce i na stronie internetowej.
 11. Na stolikach za ławkami znajdują się listy poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej w obronie Małżeństwa i Rodziny „Mama Tata i Dzieci”, domagającej się szacunku dla rodziny opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą. Prosimy o zapoznanie się z nimi i dołączenie do akcji poprzez złożenie podpisu.
 12. Komisja Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli 2356,20 zł. na katolickie radio VIA.  
 13. Prezydent miasta Rzeszowa zaprasza mieszkańców osiedli Mieszka I, Paderewskiego i Nowe Miasto na spotkanie, które odbędzie się 7 października (piątek) o godz. 16.00 w Ośrodku Konferencyjno – Szkoleniowym „Zodiak” przy ul. Mieszka I 48/50.
 14. Rada Osiedla Zalesie organizuje bezpłatną wycieczkę w Bieszczady w dniu 13 października dla dzieci w wieku szkolnym z Osiedla Zalesie. Więcej informacji na plakacie w gablotach.
 15. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.   

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.08.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.