I NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2016

Drukuj
Utworzono: sobota, 26, listopad 2016 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Hasłem nowego roku liturgicznego będą słowa: „Idźcie i głoście”. Zachęcamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00. Szczególe zaproszenie i prośbę kierujemy do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania. Ponadto dla dzieci, biorących udział w Roratach przewidziane są niespodzianki.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać święto patronalne Apostolatu Maryjnego krzewiącego Cudowny Medalik. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, podczas której zostaną poświęcone i rozdane cudowne medaliki.

3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00 a o godz. 18.00 Msza Święta, natomiast o godz. 19.30 Msza trydencka. W tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.

5. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania.

6. O godz. 17.30 różaniec wynagradzający a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

7. W tym dniu zapraszamy na różaniec i Mszę Świętą dzieci pierwszokomunijne, które otrzymają medaliki.

8. Za tydzień o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. W tym dniu obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jak co roku zbierane do puszek ofiary będą przeznaczone na ten cel.    

9. Zachęcamy wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku srebrny lub złoty jubileusz 25. i 50.lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej w dniu dzisiejszym celem otrzymania specjalnego błogosławieństwa od ks. bpa Ordynariusza. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji czcigodnych Jubilatów, będzie odprawiona w Niedzielę 1.01.2017 r. o godz. 12.00. 

10. Siostry rozprowadzają po każdej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze, świece oraz prasę katolicką.

11. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje akcje  „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kancelarii i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Parafialne Zespoły Caritas.

12. We wtorek (6 grudnia) dzieci z naszej parafii zgromadzą się po Mszy Świętej wieczornej w Sali Papieskiej, aby spotkać się ze św. Mikołajem. Prezenty Mikołajowe dla dzieci prosimy składać w tym samym dniu, w kancelarii parafialnej w godzinach 16.00-18.00.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.08.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.