III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 18, marzec 2017 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym.

2. W poniedziałek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkolnych ze SP nr 23. Rodziców zachęcamy, aby dopilnowali uczestnictwa swoich dzieci w tych ćwiczeniach duchowych. Porządek rekolekcji został umieszczony w gazetce i na stronie internetowej parafii.

3. We wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która po rocznym przygotowaniu zdecydowała się przystąpić do przyjęcia tego sakramentu. Bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania (próba) będzie jutro (poniedziałek) o godz. 16.00.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej

5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek Droga Krzyżowa: o godz.: 16.30 – dla dzieci; 17.30 – dla starszych, oraz o 20.00 dla młodzieży, natomiast w niedzielę dla wszystkich o godz. 6.30.

7. We sobotę przeżywać będziemy rocznicę utworzenia naszej diecezji jak również Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości życia ludzkiego, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich w sobotę na wieczorną Mszę Świętą, aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Deklaracje te złożymy przed Mszą Świętą do specjalnie przygotowanego koszyczka.

8. Za tydzień o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. 

9. W przyszłą niedzielę będzie okazja do złożenia jałmużny postnej. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej będą kwestować przy wyjściu głównym z kościoła. Złożone ofiary do puszek w Wielkim Poście wraz z ofiarami indywidualnymi składanymi w ciągu całego roku, pozwalają na systematyczną działalność charytatywną naszej Parafii.

10. Apostolat Trzeźwości składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otoczyli modlitwą i troską osoby uzależnione i ich rodziny. Zgłoszono do opieki modlitewnej 236 osoby, podjęło modlitwę za uzależnionych 216 osób a przyrzeczenia abstynencki złożyło 228 osoby. Przypominamy, że w każdą I środę miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej odbywa się spotkanie Apostolatu na które serdecznie zapraszamy.

11. Siostry Serafitki przy ul. Łukasiewicza 16b w Rzeszowie zapraszają do swojego klasztoru w dniach 24 - 26 marca na rekolekcje dla mam.

12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.