V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02 KWIETNIA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 01, kwiecień 2017 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy.

2. Komisja Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne w kwocie 6725,50 zł. jako Jałmużnę Postną. Zebrane fundusze pozwolą na dalsze opłacanie obiadów dla dzieci, a także posłużą jako pomoc finansowa rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Apostolatu Trzeźwości

5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

6. Również w czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej

7. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek Msze św. i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, i 17.00. W tym dniu także odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.

8. W piątek Droga Krzyżowa o godz.:

  • 16.30 – dla dzieci
  • 17.30 – dla starszych
  • 20.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową malowaną muzyką, gdzie oprócz rozważań, będziemy kontemplować Mękę Jezusa Chrystusa przy muzyce organowej. Zabrzmią utwory takich kompozytorów jak Bach, Mendelssohn, czy Buxtehude.

9. W sobotę o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl “14 KATEDR”. To wydarzenie słowno-muzyczne wprowadzające w czas Wielkiego Tygodnia na które składa się koncert pasyjny “Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu” oparty na medytacji ks. Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna. Udział w wydarzeniu biorą: Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona. Wstęp wolny. Więcej informacji w dzisiejszej gazetce i na stronie internetowej

10. Za tydzień na każdej Mszy Świętej święcimy palmy. O godz. 12.00 uroczysta Msza Święta z udziałem młodzieży pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Poprzedzi ją zawiązanie wspólnoty, które rozpocznie się o godz. 11.00 w muszli koncertowej w Parku Papieskim. Następnie będzie procesyjne przejście z palmami do Katedry.

11. Za tydzień o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka zebrana w czasie nabożeństwa będzie przeznaczona na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W sklepiku są również do nabycia baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 27.05.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.