III NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 30, kwiecień 2017 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj przeżywamy Ogólnopolską Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku jest ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W czasie tego tygodnia zachęcamy do częstego sięgania po teksty pochodzące z Pisma Świętego. W szczególny sposób księgą, która stanie się przedmiotem refleksji będzie List do Galatów. Msza Święta na rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego w naszej katedrze będzie odprawiona dzisiaj o godz. 9.00. Za ławkami został ustawiony Stół Słowa Bożego z którego można po Mszy Świętej zabrać egzemplarze Pisma Świętego, ofiarowanego jako wotum za otrzymaną łaskę. Zachęcamy, by skorzystała z tego młodzież. W koszykach znajdują się natomiast kartki z fragmentami Listu do Galatów, które po powrocie do domu należy odczytać i przyjąć jako Słowo Życia.    

2. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W dni powszednie będą one odprawiane o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00.   

3. We wtorek,  2 maja,  przeżywamy  Dzień  Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag na domach.

4. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek Mszy Świętych niedzielny. Ogarnijmy w tym dniu naszymi modlitwami Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi. 

5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i  sobota miesiąca. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta. O godz. 19.30 Msza trydencka. W tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.

7. W sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

8. Od najbliższej niedzieli rozpoczniemy bezpośrednie przygotowywania do setnej rocznicy objawień fatimskich. Za tydzień homilie wygłosi do  nas o. Roman Bakalarz OP.  W dniach 8 – 12 maja odbędą się dodatkowe nabożeństwa majowe przy figurach w naszej parafii. .

9. Za tydzień po nabożeństwie majowym o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych

10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 23.05.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.