IV NIEDZIELA WIELKANOCY 7 MAJA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 07, maj 2017 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

2. Również dzisiaj rozpoczynamy bezpośrednie przygotowywania do setnej rocznicy objawień fatimskich. Dziękujemy o. Romanowi Bakalarzowi OP za Słowo Boże skierowane do nas oraz za wspólną modlitwę.

3. Trwa miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji naznaczony jest modlitwą razem z Maryją i przez Jej wstawiennictwo. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.  

4. Dzisiaj po nabożeństwie majowym o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych

5. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława  Biskupa i Męczennika. W tych dniach szczególną modlitwą otoczmy ks. Infułata Stanisława, któremu patronuje nasz wielki Święty.  

6. Również w poniedziałek rozpoczynamy nasze spotkania z figurą Matki Bożej Fatimskiej w poszczególnych rejonach naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach – początek o godz. 19.00.  

PONIEDZIAŁEK  – 8 MAJA - Ul. Podwisłocze – plac między blokiem2 a 4

WTOREK – 9 MAJA - Ul. Krokusowa – przy figurze Matki Bożej Różańcowej

ŚRODA – 10 MAJA - Ul. Sienna – przy figurze św. Wojciecha

CZWARTEK – 11 MAJA - Ul. Zimowit – przy figurze Pana Jezusa Miłosiernego

PIĄTEK – 12 MAJA - Ul. Cicha – przy figurze Matki Bożej Fatimskiej

7. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

8. W sobotę 13 maja, w godz. 9.00 -12.00 spowiedź przed I Komunią świętą dla dzieci i ich rodzin.

9. Również w sobotę będziemy przeżywali pierwsze uroczyste w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Bp Edward Białogłowski. O godz. 19.00 Msza Święta a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji ucałowanie relikwii i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Litania loretańska zostanie odśpiewana 20 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej. 

10. W niedzielę, 14 maja, na Mszy Świętej o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, aby trwały w łasce i umacniały swoją miłość do  Boga i ludzi. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek Caritas na pomoc rodzinom w Syrii.

11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.