UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 11 CZERWCA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 11, czerwiec 2017 Autor: x.Julian W.

1.   W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej którą kończy się też czas Komunii św. wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00. Również dzisiaj odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Marszu przy kościele OO. Bernardynów o godz.13.00,  następnie przejście ulicami Rzeszowa i zakończenie przy Fontannie Multimedialnej. Zapraszamy do licznego  udziału.      
2.  W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Koła Przyjaciół WSD.
3.  We wtorek (13 czerwca) będziemy przeżywali kolejne, uroczyste  Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Bp Jan Ozga z Kamerunu. Składka przeznaczona będzie na misje. O godz. 18.30 zostanie odśpiewana Litania do Serca Pana Jezusa a następnie zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta. O godz. 19.00 Msza Święta, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
4.  W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z nabożeństwem czerwcowym a następnie Msza Święta.
5.  W czwartek (15 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Uroczysta Msza Święta przy kościele farnym na rozpoczęcie procesji ogólnomiejskiej będzie o godz. 9.00.  W naszej parafii katedralnej po Mszy Świętej o godz. 12.00 przejdziemy w procesji ulicami: Tulipanową, Jaśminową, Krokusową i zakończymy przy klasztorze Sióstr Serafitek na ul. Łukasiewicza. Prosimy rodziny z osiedla Zalesie o przygotowanie poszczególnych ołtarzy: I przy ul. Tulipanowej, II przy skrzyżowaniu ul. Tulipanowej i Jaśminowej, III przy kapliczce Matki Bożej Różańcowej, ołtarz IV przy klasztorze Sióstr Serafitek. Na tę wyjątkową uroczystość, gdy Chrystus wychodzi ze świątyni, by nam błogosławić, zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, oraz dzieci w strojach z I Komunii św. Udekorujmy też obejścia na trasie procesji i nie parkujmy tam samochodów. Zapraszamy też do udziału w procesji w oktawie.  W ciągu tygodnia procesja będzie połączona z Mszą św. wieczorną. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz.12.00
6.  Zapraszamy także na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie. 
7.  W piątek i sobotę 16 i 17 czerwca zapraszamy na Finał Festiwalu Wiary, który będzie miał miejsce w Hali Podpromie w Rzeszowie. Gościem tegorocznego finału będzie m.in. bp Grzegorz Ryś – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.
8.  Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na 81. Ogólnopolską Pielgrzymkę  na Jasną Górę, która odbędzie się 2 lipca. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz rodziców z dziećmi by w ten sposób podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny. Zapisy w kancelarii lub bezpośrednio u ks. Krzysztofa Szopy (tel. 608435919). Koszt wyjazdu 55 zł.
9.  Zapraszamy także na 26. Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” do Częstochowy, która odbędzie 9 lipca br. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej i osobiście u ks. Krzysztofa Szopy (tel.608435919).
10.       Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 17.10.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.