XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LIPCA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 23, lipiec 2017 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiaj rozpoczynamy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.  Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę i otrzymać plakietkę św. Krzysztofa. 
  2. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, opiekuna kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Naszą modlitwą otoczmy szczególnie Księdza Proboszcza, któremu patronuje ten święty. Niech Jego orędownictwo umacnia Księdza Proboszcza w jego posłudze kapłańskiej.
  3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Polecajmy ich orędownictwu naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. W tym dniu o godz. 17.30 Nowenna fatimska a następnie Msza Święta.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.  
  5. Na niedzielę  30 lipca dla naszej parafii katedralnej została przydzielona celebracja Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik i Centrum Jana Pawła II. W programie m. in. Msza Świętaw Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach o godz. 7.00 pod przewodnictwem naszego ks. Proboszcza, transmitowana przez Telewizję Polską. Następnie  zwiedzanie i modlitwa w bazylice Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II. Wyjazd w niedzielę 30 lipca z parkingu przy Katedrze o godz. 4.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy od dzisiaj w kancelarii parafialnej.
  6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich pieszych pielgrzymów na Jasną Górę z Grupy św. Kazimierza na Mszę Świętą o godz. 15.00, a po niej na spotkanie w Sali Papieskiej.
  7. Za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpi z solowym recitalem organowym Carlo Tunesi z Włoch. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny. 
  8. Rada Osiedla Zalesie informuje, że z dniem 1 lipca została uruchomiona nowa bezpośrednia linia autobusowa nr 48 na trasie Zalesie ul. Łukaszewicza (pętla) do ul. Cienistej (Cmentarz Wilkowyja). Szczegóły na rozkładach jazdy MPK.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 16.10.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.