XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 30, lipiec 2017 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza Święta, a po niej spotkanie w Sali Papieskiej dla pieszych pielgrzymów udających się na Jasną Górę z Grupy św. Kazimierza.
 2. Również dzisiaj w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpi z solowym recitalem organowym Carlo Tunesi z Włoch. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 3.  We wtorek rozpoczynamy kolejny letni miesiąc - sierpień. To miesiąc narodowych rocznic i świąt Maryjnych. W miesiącu sierpniu zachęcamy do postawy trzeźwości i abstynencji od alkoholu z motywów religijnych
   i patriotycznych.
 4.  Zapraszamy na uroczyste obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia br. w Rzeszowie, rozpoczęcie o godz. 17.00 na placu im. Armii Krajowej w Rzeszowie, a następnie Msza Święta w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja. Msza św. będzie transmitowana przez Katolickie Radio Via. 
 5. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska a następnie Msza św.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
 7. W I piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty rano przed Mszą Świętą o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy również z posługą duszpasterską chorych.
 8. W piątek, 4 sierpnia, rozpocznie się 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą odprawioną o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą. W pielgrzymce tej udział biorą także przedstawiciele naszej parafii. Będziemy towarzyszyć im naszą modlitwą i prosimy ich o modlitwę za naszą parafię. Diecezjalne Radio Via przeprowadzać będzie codzienne relacje z trasy pielgrzymki.
 9. W sobotę o godz. 17.30 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP a następnie Msza Święta.
 10. Za tydzień 6 sierpnia ostatni w tym roku Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpi z solowym recitalem organowym Witold Zaborny. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 16.10.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.