PRZEMIENIENIE PAŃSKIE 6 SIERPNIA 2016

Drukuj
Utworzono: niedziela, 06, sierpień 2017 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. O godz. 20.00 ostatni w tym roku w naszej Katedrze Koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpi z solowym recitalem organowym Witold Zaborny. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej  zapraszamy na spotkanie Koła Misyjnego. Weźmie w nim udział o. Sebastian Chmiel – Kombonianin, który podzieli się swoimi doświadczeniami z pracy misyjnej w Czadzie.
  4. W środę 9 sierpnia przypada liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy. W tym dniu zapraszamy również na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, a po niej na Mszę Świętą.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
  6. Trwamy w modlitewnej łączności z naszymi pielgrzymami, którzy podążają na Jasną Górę. Zakończenie Rzeszowskiej Pielgrzymki w niedzielę 13 sierpnia Mszą Świętą na szczycie Jasnogórskim o godz. 11.30. Zachęcamy do słuchania relacji w Radiu Via.
  7. W niedzielę (13 sierpnia) będziemy przeżywali kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. O godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta. O godz. 19.00 Msza Święta, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  8. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.10.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.