NIEDZIELA ZWYKŁA 27 SIERPNIA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 26, sierpień 2017 Autor: x.Julian W.
 1. W dniu dzisiejszym przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki – dziękczynienie za chleb, plony ziemi i pracę rolników. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00. przy Muszli w Parku Papieskim, następnie Msza Święta w Parku Papieskim o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału również parafian. 
 2. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia, w dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej Komisja Charytatywna prowadzi zbiórkę do puszek Caritas z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym.
 3. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Marszu Mszą Świętą w kościele Świętego Krzyża o godz. 17.30, a po Mszy Świętej przejście ul. 3-Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek.
 4. W środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.30, a po niej na Mszę Świętą.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie na Mszę Świętą.
 6. W piątek 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za tych co oddali życie w walce o wolność i prośmy o pokój na świecie. Po wakacyjnej przerwie Msze Święte w naszym kościele, w dni powszednie będą o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze Świętei okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą duszpasterską.
 8. W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy rodziców, dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek i sobotę od godz. 17.00.
 9. W piątek 1 września od rana do godz. 12.00 na parkingu przed Katedrą można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód z tych surowców przeznaczony jest na wsparcie projektów misyjnych.
 10. Ruch Światło-Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła pragnie dziękować Bogu za dar rekolekcji wakacyjnych a także rozpocząć nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny z całej diecezji do katedry 2 września na godzinę 10.00, aby słuchać świadectw rekolekcyjnych, uczestniczyć w Eucharystii oraz we wspólnej Agapie.
 11. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 12. Za tydzień o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 13. W następną niedzielę odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy św. Kazimierza. Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą Świętą.
 14. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.09.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.