XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 WRZEŚNIA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 03, wrzesień 2017 Autor: x.Julian W.
 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dożynki diecezjalne. Wszystkim osobom, a zwłaszcza członkom Liturgicznej Służbie Ołtarza, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu a następnie indywidualne błogosławieństwo dzieci na rozpoczęcie Roku szkolnego. O godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 3. Komisja Charytatywna składa podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę do puszek w kwocie 8810 zł. Jako „Pomoc dla poszkodowanych w huraganie”.
 4. W poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii uczęszczające do przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie powakacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. W środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej  o godz. 17.30 i spotkanie Apostolstwa Trzeźwości.
 7. Również w środę 6 września na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne.
 8. DA PACEM, DOMINE, IN DIEBUS NOSTRIS. Pod tym hasłem w dniach 7-10 września 2017 roku po raz pierwszy w Rzeszowie, odbędzie się IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji 'Pueri Cantores', w którym udział weźmie 30 chórów z całej Polski i 4 chóry z zagranicy m.in. z Łotwy, Litwy, Ukrainy i Węgier. Koncert Galowy z okazji 25 – lecia polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej i blisko 1000 śpiewaków odbędzie się w naszej Katedrze 09 września (sobota) o godz. 19.30. Msza św. na zakończenie Kongresu będzie natomiast w niedzielę 10 września o godz. 12.00 pod przewodnictwem J. E. bpa Kazimierza Górnego.
 9. OO. Bernardyni zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 7 do 12 września. Szczegóły na plakatach.
 10. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
 11. Również w czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Spotkanie Akcji Katolickiej.
 12. W piątek 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo  matek oczekujących potomstwa. Po Mszach św. dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz  do aktu z 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 13. W związku z potrzebami duchowymi wiernych i umożliwieniem uczestnictwa w Eucharystii tym, którzy w niedzielę mają przeszkody, począwszy od najbliższej soboty, w naszej Katedrze będzie wieczorem o godz. 18.00 odprawiana Msza św. z liturgii niedzieli. Uczestnictwo we Mszy Świętej w sobotę wieczór wypełnia obowiązek uczestnictwa we Mszy niedzielnej, co w praktyce oznacza, że jeśli wzięliśmy udział w Mszy w sobotę wieczorem, to nieobecność na Mszy następnego dnia nie pociąga za sobą grzechu
 14. Odpowiadając na sugestie rodziców proponujemy by Msza św. w niedzielę o godz. 12.00 była z liturgią dla dzieci (poza okolicznościami liturgii diecezjalnej z udziałem ks. Biskupa).
 15. Rada Osiedla Zalesie zaprasza dzieci na bezpłatny wyjazd na basen do Strzyżowa w dniu 15 września. Zapisy odbędą się 4 września o godz. 17.00 w Siedzibie Rady Osiedla (budynek RDK przy ul. Wieniawskiego).
 16. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.