XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 17, wrzesień 2017 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Mając świadomość jak wielką rolę pełnią media katolickie we współczesnym świecie dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie radio VIA.      
 2. W poniedziałek święto Stanisława Kostki, patrona Polski. 
 3. W środę, czwartek i piątek zapraszamy na godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkania w swoich grupach.
 4. W środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej  o godz.17.30 a następnie Mszę św. 
 5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu a następnie Msza św. na którą zapraszamy członków Domowego Kościoła. Będzie to równocześnie inauguracja roku formacyjnego.
 6. W piątek po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Lwowa, która odbędzie się 23 września br. (sobota). Wyjazd z parkingu przed Katedrą, o godz. 4.00, powrót ok. godz. 22.00. Koszt 60 zł. Zapisy w kancelarii. Niezbędny jest paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia wyjazdu. Więcej informacji na stronie internetowej.
 8. W dniach 23 – 24 września odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 23 września o godz. 7.30 spod Urzędu Marszałkowskiego. Powrót w niedzielę 24 września wieczorem. Koszt 120 zł. od osoby. Zgłoszenia: Maria i Szczepan Łyszczarz tel. 606435804. Więcej informacji na ulotkach znajdujących się na stolikach za ławkami.
 9. W niedzielę w naszej diecezji odbędzie się zbiórka podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy. Przypominamy, że do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL. 
 10. W dniu 12 października w naszej parafii rozpocznie się Kurs Alpha. Kurs jest cyklem 10 spotkań ewangelizacyjnych mających na celu pogłębienie i ożywienie podstawowych prawd naszej wiary. Zaproszenie na pierwszą edycję kursu Alphy skierowane jest do naszych parafian w wieku od 25 – 40 lat. Zachęcamy do wzięcia udziału zwłaszcza młode małżeństwa chcące pogłębić swoją wiarę. Szczegółowe informacje na temat kursu i zapisów podane są w naszej dzisiejszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej Katedry.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.12.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.