XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 24, wrzesień 2017 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiaj w naszej diecezji odbywa się zbiórka podpisów w ramach inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy. Przypominamy, że do ważnego poparcia inicjatywy konieczne jest podanie numeru PESEL. Listy do wpisów znajdują się na stolikach za ławkami. 
 2. Komisja Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli kwotę 2480 zł., jako pomoc dla  katolickiego radio VIA.  
 3. W środę zapraszamy na cotygodniową nowennę do Matki Bożej Fatimskiej  o godz. 17.30 a następnie na Mszę św. 
 4. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu a następnie Msza św.
 5. W piątek 29 września przypada wspomnienie św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Składamy przy tej okazji serdeczne życzenia imieninowe: Bożego błogosławieństwa i wielu obfitych łask naszym księżom Michałowi i Rafałowi, posługującym w naszej parafii.
 6. Dzieci szkół podstawowych zapraszamy do udziału w spotkaniach poszczególnych grup parafialnych. Chłopców jako kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórki LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA w środy o godz. 16.30; dziewczynki zapraszamy do SCHOLKI - próby odbywają się we wtorki o godz.17.00 i w niedzielę o godz. 11.20. Na spotkania w każdą środę o godz. 17.00 zapraszają dzieci z Kółka Misyjnego.
 7. W niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.00. Zachęcamy do czynnego udziału zwłaszcza dzieci, które otrzymają specjalną planszę, na której będą wyklejać przygotowane materiały.  
 8. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, Róże Różańcowe, oraz członków Stowarzyszeń, Ruchów, Wspólnot Modlitewnych na Rzeszowską Procesję Różańcową i Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w niedzielę 1 października. Rozpoczęcie o godz. 15.00 obok Krzyża na Placu Śreniawitów  w Rzeszowie, następnie procesja różańcowa wyruszy do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca (8 października). Rozpoczynając miesiąc Matki Różańcowej – październik zachęcamy do włączenia się do grupy modlitewnej Róż Różańcowych.
 9. Trwają zapisy na Kurs Alpha czyli na 10 spotkań ewangelizacyjnych mających na celu pogłębienie głównych prawd naszej wiary i odnalezienie odpowiedzi, które stawiamy sobie często w naszym życiu pod adresem Boga i Kościoła. Dziś po każdej Mszy Św. w salce domu parafialnego można zasięgnąć dokładnych informacji od organizatorów kursu oraz pobrać formularz zgłoszenia. Zachęcamy do udziału w kursie młodzież studiującą, pracującą i młode małżeństwa.
 10. Od wtorku (3 października) rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 18.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 11. W sobotę 7 października zapraszamy na pielgrzymkę do Polan w ramach akcji duszpasterskiej: Różaniec do granic”. Jest to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową.  Wyjazd z parkingu obok katedry o godz.  8.00. Powrót ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu  30 zł. Zapisy w kancelarii.
 12. Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha 2018” znalazł się na liście zadań do głosowania Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 pod numerem 81 (kategoria III). Organizatorzy Koncertu zwracają się do wszystkich mieszkańców Rzeszowa z serdeczną prośbą o zagłosowanie na Koncert. Na stolikach z prasą katolicką są do odebrania karty z wpisanym numerem  81 zadania w kategorii III. Można głosować przez Internet lub osobiście z wypełnioną drukowanymi literami kartą do głosowania w punktach obsługi mieszkańców w Rzeszowie.
 13. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.