XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1 PAŹDZIERNIKA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 30, wrzesień 2017 Autor: x.Julian W.

 

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszym kościele będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy do czynnego udziału zwłaszcza dzieci, które otrzymają specjalną planszę. Rozpoczynając miesiąc Matki Różańcowej – październik zachęcamy do włączenia się do grupy modlitewnej Róż Różańcowych.  Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stolikach za ławkami.      
 2. Również dzisiaj zapraszamy mieszkańców Rzeszowa, Róże Różańcowe, oraz członków Stowarzyszeń, Ruchów, Wspólnot Modlitewnych na Rzeszowską Procesję Różańcową i Mszę św. w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 15.00 obok Krzyża na Placu Śreniawitów w Rzeszowie, następnie procesja wyruszy do Bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. W związku z tym zmiana tajemnic różańcowych w naszej parafii odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca (8 października).
 3. Od wtorku (3 października) rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 18.00 w Sali Papieskiej. Zapisy dokonywane będą na pierwszym spotkaniu. Zapraszamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. Komisja Charytatywna zaprasza na spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, Różaniec a następnie Msza św. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Rada Osiedla Drabiniaka, serdecznie zapraszają Mieszkańców osiedla Drabiniaka na uroczyste otwarcie ulicy Uroczej, które odbędzie się dnia 5 października (czwartek) o godz. 15.30 przy skrzyżowaniu z ulicą Strażacką.
 7. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i  sobota miesiąca. W piątek Msze św. i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. W tym dniu odwiedzimy z posługą duszpasterską chorych.
 8. W sobotę w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna:  „Różaniec do granic”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 9. W niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 11.30 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i koncert Mietka Szcześniaka.     
 10. Do środy trwają zapisy na Kurs Alpha. Zgłoszenia można pobrać i złożyć w koszyku z tyłu kościoła.
 11. Zachęcamy do głosowania na Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha 2018” w ramach ustalanego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Na stolikach z prasą katolicką są do odebrania karty z wpisanym numerem  81 zadania w kategorii III. Można głosować przez Internet lub osobiście z wypełnioną drukowanymi literami kartą do głosowania w punktach obsługi mieszkańców w Rzeszowie.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  W kancelarii są do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.12.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.