XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08 PAŹDZIERNIKA 2017

Drukuj
Utworzono: piątek, 06, październik 2017 Autor: x.Julian W.
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 11.30 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. w Muszli koncertowej w Parku Papieskim, występ chóru Pueri Cantores i Mietka Szcześniaka.        
 2. Również dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych
 3. Zachęcamy wszystkich od codziennego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Grupy parafialne chcące prowadzić różaniec prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Przyjaciół WSD
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Misyjnego.
 6. W środę, czwartek i piątek zapraszamy na godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkania w swoich grupach.
 7. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, Różaniec a następnie Msza św.
 8. W piątek będziemy przeżywali ostatnie w tym roku, uroczyste  Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Bp Jan Niemiec. O godz. 18.45 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza św. O godz. 19.00 Msza św. a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. 
 9. Prezydent miasta Rzeszowa zaprasza mieszkańców osiedli: Mieszka I, Paderewskiego i Nowe Miasto na spotkanie, które odbędzie się 13 października (piątek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Podwisłocze 14. Podczas spotkania omówione zostaną wnioski do budżetu miasta na 2018 r. oraz bieżące sprawy osiedli. Spotkanie zostanie poprzedzone uroczystym otwarciem Parku Aktywności przy ul. Popiełuszki o godz. 16.00.
 10. W sobotę 14 października  Porozumienie Podkarpackich Organizacji Chrześcijańskich, Narodowych i Patriotycznych zaprasza na  manifestację w obronie chrześcijaństwa
  i suwerenności Polski.
  W programie: godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Krzyża, po Mszy św. przemarsz ulicami: 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego, Szopena pod pomnik Pamięci Żołnierzy AK, tam wystąpienia i przyjęcie apelu.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  W kancelarii są do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.09.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.