XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 PAŹDZIERNIKA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 14, październik 2017 Autor: x.Julian W.
  1. W poniedziałek (16 października) Szkoła Podstawowa nr 23 im. św. Jana Pawła II przeżywać będzie swoje święto Patronalne. O godz. 9.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy dzieci, wychowawców i rodziców.       
  2. Zachęcamy wszystkich do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Grupy parafialne chcące prowadzić różaniec prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.
  3. Wspólnota Matek działająca przy klasztorze Sióstr Serafitek zaprasza wszystkie chętne matki na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 17 października (wtorek) o godz. 18.00 w przedszkolu przy ul. Łukasiewicza 16b. W programie: sprawy organizacyjne, Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W środę 18 października przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich posługujących ludziom chorym. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z różańcem.
  5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, Różaniec, a następnie Msza Święta.
  6. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ  Diecezji Rzeszowskiej zapraszają na rekolekcje, które odbędą się w dniach 20-22 października w NIECHOBRZU. Więcej informacji na plakatach w gablotach.
  7. 7.  W sobotę 21 października w naszej Katedrze odbędzie się dziękczynienie za 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Górnego o godz. 12.00. W tym dniu przeżywać będziemy także Kongres Misyjny Dzieci. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy. 
  8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość złożenia do puszek dobrowolnej ofiary na misje.
  9. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc po wieczornej Mszy Świętej będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej drukowanymi literami) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami, w kancelarii lub zakrystii.
  10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  W kancelarii są do nabycia kalendarze „Ewangelia na każdy dzień”.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 16.12.2018. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.