XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LISTOPADA 2017

Drukuj
Utworzono: sobota, 18, listopad 2017 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Zachęcamy do modlitwy i podejmowania dzieł miłosierdzia.
  2. Wraz z Komisją Charytatywną składamy podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary pieniężne w kwocie 5.633 zł, jako pomoc Kościołowi prześladowanemu na Bliskim Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy: Bóg zapłać!
  3. Również dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych.
  4. Zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy za zmarłych.  Wypominki można jeszcze składać do końca listopada. Msza św. za zmarłych polecanych w Wypominkach zostanie odprawiona w tym tygodniu we wtorek o godz. 6.30
  5. W środę, czwartek i piątek zapraszamy na godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. i spotkania w swoich grupach.
  6. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska połączona z Wypominkami.
  7. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu a następnie Msza św.
  8. Przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Prosimy wszystkich pragnących przyjąć Matkę Bożą do swoich domów o wybranie terminów i zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
  9.  W przyszłą niedzielę, 26 listopada świętować będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem Święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału w centralnej uroczystości w naszej Katedrze: o godz. 11.30 - przygotowanie;  o godz. 12.00 - Msza św.  Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w I rocznicę ponowi Akt przyjęcia Chrystusa za  Króla i Pana. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę, którą odprawiamy po wieczornej Mszy św.
  10. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 06.03.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.