NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZNY 31 GRUDNIA 2017

Drukuj
Utworzono: niedziela, 31, grudzień 2017 Autor: x.Julian W.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy zakończenie roku 2017. Po każdej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

2. W poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i akt poświęcenia się rodzin naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  
Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska a następnie Msza św.

4. W czwartek o godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza św.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00. i Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą duszpasterską.

6. W sobotę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie kadzidła i kredy. Można je będzie nabyć u naszych ministrantów. W tym dniu odbędzie się także w naszym mieście  tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie „Anioł Pański” i błogosławieństwie Biskupa Jana Wątroby z parkingu przy hali sportowej na Podpromiu.

W naszej katedrze po południu o godz. 16.00 Różaniec wynagradzający, a na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy tego dnia wraz z biskupami, kapłanami i zaproszonymi gośćmi dziękować Panu Bogu za lata pracy w diecezji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

7. W niedzielę 7 stycznia odbędzie się w naszej Katedrze spotkanie opłatkowe dla Członków Domowego Kościoła. Rozpocznie je Msza św. o godz. 15.00, po której zostaną przedstawione w dolnym kościele Jasełka.

8. Również w następną niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której zostaną zaprezentowane Jasełka w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 35 w Rzeszowie.  

9. Plan wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

WTOREK (2 stycznia) – ul. Zimowit nr 47 – 56 oraz Nagietkowa i Zawilcowa                                                         

ŚRODA (3 stycznia) – ul. Jaśminowa, Gumińskich i Łukasiewicza

CZWARTEK (4 stycznia) – ul. Malwowa, Szarotkowa i Tulipanowa

Wizytę rozpoczynamy codziennie o godz. 16.00. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę w kościele.             

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.05.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.