II NIEDZIELA ZWYKŁA 14 STYCZNIA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 13, styczeń 2018 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

2. We wtorek 16 stycznia w Auli Papieskiej odbędzie się przymiarka strojów I-komunijnych. Zapraszamy chłopców wraz z rodzicami na godz. 17.00, a dziewczynki na godz. 18.00. 

3.  W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska, a po niej Msza św.

4. W czwartek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu o godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza św.

5. W piątek, 19 stycznia w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona Diecezji Rzeszowskiej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszej katedrze Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy kapłanów, kapituły, zwłaszcza katedralną, siostry zakonne i wiernych świeckich do udziału w uroczystości. W tym dniu, ze względu na uroczystość nie obowiązuje w naszej diecezji wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Również w piątek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia

7. Rzeszowska Rodzina Radia Maryja zaprasza na regionalne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w  sobotę 20 stycznia w Katedrze. W programie: godz. 10.30 - Różaniec wynagradzający RRM; o godz. 11.00 - Msza św., przewodniczy Biskup Edward Białogłowski; o 12.15 spotkanie opłatkowe z udziałem Ojca Redaktora Radia Maryja z Torunia.

8. Również w sobotę 20 stycznia zapraszamy  na Koncert kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Cantores Resovienses”, pod dyrekcją Marcina Florczaka. Koncert rozpocznie się po Mszy św. odprawianej o godz. 18.00.

9. Plan wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK (15 stycznia) – ul. Podwisłocze 12 (blok)

WTOREK  (16 stycznia) – ul. Pelczara 1 (blok)                                    

ŚRODA (17 stycznia) – ul. Pelczara 5 (blok)

CZWARTEK (18 stycznia) – ul. Popiełuszki 6 (blok)

PIĄTEK (19 stycznia) – ul. Popiełuszki 8 (blok)

SOBOTA (20 stycznia) – ul. Pelczara 2 (blok) i ul. Pelczara 7 (blok)

Wizytę rozpoczynamy codziennie o godz. 16.00, tylko w sobotę o godz. 9.00. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę w kościele.             

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

11. We wspólnocie parafialnej witamy ks. diakona Anatolija Rusina z Archidiecezji Lwowskiej, który został skierowany na praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 21.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.