IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 STYCZNIA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 27, styczeń 2018 Autor: x.Julian W.

1. Przeżywamy dzisiaj 65. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w modlitwach o ludziach dotkniętych tą chorobą i o misjonarzach pracujących wśród trędowatych.

2. Chór Jednego Serca Jednego Ducha i Przyjaciele zapraszają dzisiaj na Wieczór Kolęd, który odbędzie się w hotelu Zimowit, ul. Armii Krajowej 4b, o godz. 18.30.

3. Od jutra rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne. W związku z tym informujemy, że w czasie ich trwania Msze św. poranne w dni powszednie będą odprawiane tylko o godz. 7.00, wieczorne bez zmian.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska, a po niej Msza św.

5. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek z racji przypadającego święta spowiedź przed każdą Mszą św., a po południu od godz. 17.00. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą duszpasterską.

6. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza św. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia gromnic. O godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby połączona z obchodami Dnia Życia Konsekrowanego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele.

8. W pierwszą sobotę o godz. 17.30 różaniec wynagradzający, a po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

9. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic dla dorosłych o godz. 16.00 natomiast dla dzieci i ich rodziców w niedzielę 11 lutego po Mszy św. o godz. 12.00.

10. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterska w połowie rodzin naszej parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach i mieszkaniach. Witamy nowych parafian, którzy zamieszkali na terenie naszej parafii. Dar wspólnej modlitwy, radość spotkania w rodzinie niech będzie umocnieniem naszych więzi we wspólnocie parafialnej którą tworzymy. Składamy także Bóg zapłać za przekazywane z tej racji ofiary kolędowe.

11. Komisja Charytatywna prosi o przyjęcie pisemka „Piękne życie” podsumowującego działalność charytatywną w naszej parafii za rok 2017. Pismo będzie rozdawane po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.

12. Rzeszowskie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów zapraszają na Ogólnopolskie modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd 1 lutego (czwartek) z parkingu obok Katedry o godz. 13.00, powrót 2 lutego (piątek) ok. 8.00. Koszt 45 zł. Zapisy u animatorów Wspólnot w Katedrze tel. 720 107 327 lub 17 857 48 33. Więcej informacji na plakatach.

13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.