NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 08 KWIETNIA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 07, kwiecień 2018 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. Jest to równocześnie święto patronalne Caritas. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci w darach ofiarnych złożą skarbonki Caritas z Wielkiego Postu jako dar miłosierdzia. Również składka z tego Święta przeznaczona jest na Caritas. Po Mszy Świętej odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców. O godz. 15.00 będzie Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członków Komisji Charytatywnej a o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic na miesiąc kwiecień dla dorosłych.

2. Komisja Charytatywna serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy w imieniu własnym i swoich rodzin złożyli w Wielką Sobotę dary żywnościowe w ilości około 1000 kg, którymi obdarowano 70 rodzin potrzebujących pomocy. Bóg zapłać!

3. W poniedziałek przeżywać będziemy przeniesioną z Niedzieli Palmowej Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości życia ludzkiego, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich w poniedziałek na wieczorną Mszę św., aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Deklaracje te złożymy przed Mszą św. do specjalnie przygotowanego koszyczka.

4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a następnie Msza Święta. 

6. W czwartek, o godz. 17.00, zapraszamy na adorację Wynagradzającą Najświętszego Sakramentu, a następnie Mszę Świętą.

7. W piątek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 17.30 Różaniec fatimski a następnie Msza Święta.

8. W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Msza św. inaugurująca Tydzień Biblijny w naszej diecezji będzie miała miejsce w naszej katedrze o godz. 9.00. Po Mszy Świętej w „sali papieskiej” odbędzie się wykład ks. prof. Adama Kubisia z KUL. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza członków parafialnych grup biblijnych do udziału w tych wydarzeniach.

9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 17.08.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.