V NIEDZIELA WIELKANOCY 29 KWIETNIA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 28, kwiecień 2018 Autor: x.Julian W.

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj - w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. Zapraszamy bardzo serdecznie na Nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będą odprawiane codziennie przed Mszą Świętą o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza dzieci, które otrzymają specjalne plansze z ryngrafem Matki Bożej nawiązujące do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

2. W środę, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag i symboli narodowych na domach. Flagi można nabyć w kancelarii parafialnej. W tym dniu o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a następnie Msza Święta.

3. W czwartek, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek Mszy św. niedzielny. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpocznie Msza św. o godz. 9.30 w kościele farnym pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Ogarnijmy w tym dniu naszymi modlitwami Ojczyznę, polecając ją szczególnej opiece Maryi. Jest to również dzień modlitw za emigrację. O godz. 18.00 zapraszamy na adorację Wynagradzającą Najświętszego Sakramentu.

4. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.

5. W pierwszą sobotę, 5 maja, o godz. 17.30 różaniec wynagradzający połączony z Litanią Loretańską, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

6. W niedzielę, 6 maja - o godz. 12.00 - ostatnia Msza Święta w ramach nowenny przed I Komunią Świętą oraz zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i ich rodziców, natomiast po nabożeństwie majowym o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych. O godz. 17.00, na Mszę Święta, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej wraz z rodzicami.

7. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymki parafialne. I. Trasa: Kalisz – Toruń – Licheń – Niepokalanów w dniach: 4 – 6. 05.2018. Cena: 280 zł (przy grupie 48 osobowej). II. Trasa: Wąwolnica – Kazimierz Dolny dnia 26.05.2018. Cena: 50 zł. ZAPISY NA PIELGRZYMKI w kancelarii. Opłaty za pielgrzymki prosimy składać przy zapisach. Plan pielgrzymek zamieszczony został na stronie internetowej naszej parafii.

8. Wraz z końcem kwietnia praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Diakon Anatolij Rusin. Dziękujemy Mu za podejmowaną u nas posługę, głoszone słowo Boże i wszelkie zaangażowanie. Otaczamy modlitwą i powierzamy wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich, oraz zapraszamy i oczekujemy na Mszę Prymicyjną
w naszej Katedrze w dniu 27 maja br.

9. Po zakończeniu sezonu grzewczego składamy serdeczne podziękowanie Prezesowi Firmy Watkem p. Wiesławowi Puterli za dostarczone paliwo przeznaczone do ogrzewania kościoła. Wdzięczność wyrażamy również wobec p. Stanisława Sopla i Jego współpracowników za pomoc w zimowym utrzymaniu terenu wokół kościoła. W ostatnim czasie podjęte zostały również prace związane z wymianą i modernizacją instalacji elektrycznej w kościele i budynkach parafialnych, którą bezpłatnie wykonała firma p. Józefa Pomianka. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.04.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.