ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 MAJA 2018

Drukuj
Utworzono: niedziela, 20, maj 2018 Autor: x.Julian W.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 Rocznica I Komunii Świętej. Módlmy się za dzieci przeżywające tę Uroczystość, aby zawsze wybierały Chrystusa i zachowały czystość swoich serc. Dzisiaj przypada również 18 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza, polecajmy Jego posługę w naszych modlitwach.

2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają dzisiaj na Papieską Kremówkę na ul. 3 Maja w Rzeszowie oraz na Rynek, na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o 12.15 w kościele Świętego Krzyża, po Eucharystii degustacja kremówki i przejście na Rynek, na radosne świętowanie. O godz. 20.00 Apel Jasnogórski zakończy dzień pełen rozrywki i zabaw dla dzieci.

3. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. We wtorek na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas II gimnazjum i VII szkoły podstawowej.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej, a następnie Msza Święta.

6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a następnie Msza Święta.

7. W sobotę 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, a dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze Sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie.

8. Również w sobotę odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka autokarowa do Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego. Wyjazd z parkingu obok Katedry o godz. 5.00.

9. W tym dniu Apostolat Maryjny zachęca do wzięcia udziału w całodziennym czuwaniu modlitewnym w intencji Ojczyzny. Na poszczególne godziny czuwania można się zapisać na listy, które znajdują się na stoliku za ławkami. Czuwanie to ma charakter prywatny i odbywa się w dowolnym miejscu.

10. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 Mszę Prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Anatolij Rusin, który odbywał praktykę diakońską w naszej wspólnocie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

11. W następnym tygodniu, 31 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Centralne uroczystości w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. przy Farze o godz. 9.00. W naszej parafii katedralnej po Mszy św. o godz. 12.00 przejdziemy w procesji ulicami: Nowowiejską, Sienną, Ładną i Zielną. Prosimy parafian o zaplanowanie przygotowania ołtarzy: I przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Siennej, II przed figurą św. Wojciecha, III przy skrzyżowaniu ul. Ładnej i Zielnej (Nr 33), ołtarz IV przy ul. Zielnej (Nr 17).

12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.