NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27 MAJA 2018

Drukuj
Utworzono: niedziela, 27, maj 2018 Autor: x.Julian W.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy Świętej o godz. 12.00 Mszę Prymicyjną w naszej parafii odprawi ks. Anatolij Rusin, który odbywał praktykę diakońską w naszej wspólnocie.

2. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Fatimskiej a następnie Msza Święta.

3. W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Uroczysta Msza św. przy kościele farnym na rozpoczęcie procesji ogólnomiejskiej będzie o godz. 9.00. W naszej parafii katedralnej po Mszy św. o godz. 12.00 przejdziemy w procesji ulicami: Nowowiejską, Sienną, Ładną i Zielną. Prosimy parafian o zaplanowanie przygotowania ołtarzy: I przy skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Siennej, II przed figurą św. Wojciecha, III przy skrzyżowaniu ul. Ładnej i Zielnej (Nr 33), ołtarz IV przy ul. Zielnej (Nr 17). Na tę wyjątkową uroczystość, gdy Chrystus wychodzi ze świątyni, by nam błogosławić, zapraszamy wszystkich parafian i gości. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków, oraz dzieci w strojach z I Komunii św. Udekorujmy też obejścia na trasie procesji i nie parkujmy tam samochodów. Zapraszamy też do udziału w procesji w oktawie Bożego Ciała. W ciągu tygodnia procesja będzie połączona z Mszą św. wieczorną. W niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz.12.00.

4. Zapraszamy także na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się tradycyjnie w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka 
w Rzeszowie.
 

5. W pierwszy piątek miesiąca Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz.: 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz.17.00 a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również z posługą sakramentalną chorych.

6. W piątek i sobotę 1 i 2 czerwca zapraszamy na Finał Festiwalu Wiary, który będzie miał miejsce w Hali Podpromie w Rzeszowie. Gościem tegorocznego finału będzie o. Adam Szustak OP.

7. Również w piątek 1 czerwca odbędzie się w naszej Katedrze III Zjazd Szkół im. Jana Pawła II z Województwa Podkarpackiego. W programie: o godz. 10.00 Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby, godz. 11.00 przemarsz do Parku Papieskiego, dalsza część zjazdu, wystąpienia gości, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska”, poczęstunek z kremówką papieską oraz tańce chrześcijańskie. Zakończenie zjazdu ok. godz. 14.00.

8. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy Świętej wieczorowej 
(z wyjątkiem środy i czwartku kiedy będzie przed Mszą św.) zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. W sobotę 2 czerwca przypada w Rzeszowie Uroczystość Rocznicy Konsekracji Katedry 
i 27 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 będzie w górnym kościele. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty, adoracja do godz. 12.00. i zakończenie Mszą Świętą. Po południu o godz. 17.30 różaniec wynagradzający połączony z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.

10. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
11. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.