X NIEDZIELAZWYKŁA 10 CZERWCA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 09, czerwiec 2018 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 z modlitwą w intencji małżeństw i rodzin. O godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie „Godzina dla Maryi i z Maryją” w ramach Triduum przed Uroczystością 25-lecia koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na wieczorną Mszę św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie na czuwanie w godz. 20 - 21. Szczegółowy plan został umieszczony na plakatach i w gazetce parafialnej.

2. Także dzisiaj odbędzie się Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie przy ul. Rejtana 21. Finałem Marszu będzie duszpasterski festiwal rodzinny w Parku Papieskim.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Na Mszy św. o godz. 18.00. zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.

4. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Koła Misyjnego.

5. W środę 13 czerwca  przeżywać będziemy uroczyste Nabożeństwo Fatimskie połączone z Jubileuszem 25-lecia Koronacji Figury Matki Bożej w Katedrze Rzeszowskiej. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba. O godz. 18.30 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza św. O godz. 19.00 Msza św. a po niej procesja z figurą Matki Bożej
i relikwiami Dzieci fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. Bieżący rok w Kościele przeżywamy pod hasłem "Napełnieni Duchem Świętym". Zapraszamy serdecznie w najbliższy czwartek o godz. 17.00, na adorację Wynagradzającą Najświętszego Sakramentu a następnie na Mszę Świętą z kazaniem o Duchu Świętym.

7. W sobotę 16 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się koncert Katedralnego Chóru Chłopięco Męskiego Pueri Cantores Resovienses w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i w duchu dziękczynienia za obecność Matki Bożej w Fatimskiej Figurze w naszej katedrze. Serdecznie zapraszamy.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na 82. Ogólnopolską Pielgrzymkę  na Jasną Górę, która odbędzie się 2 lipca. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz rodziców z dziećmi by w ten sposób podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny. Zapisy w kancelarii. Koszt wyjazdu 60 zł.

9. Zapraszamy także na 27. Pielgrzymkę Rodziny „Radia Maryja” do Częstochowy, która odbędzie 08 lipca br. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 60 zł.

10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 26.03.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.