XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12 SIERPNIA 2018

Drukuj
Utworzono: niedziela, 12, sierpień 2018 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiaj w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpi: Ekaterina Daniłowa - organy. Zapraszamy!

2. W poniedziałek 13 sierpnia przeżywać będziemy kolejne, uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta. O godz. 19.00 Msza Święta, a po niej procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami Dzieci Fatimskich, zakończona Apelem Jasnogórskim.

3. We wtorek 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

4. Również we wtorek oo. Dominikanie w Borku Starym zapraszają za rozpoczynające się uroczystości odpustowe. O godzinie 17.00 procesją z Figurą Matki Bożej Zaśniętej z Kaplicy Świętej Anny na plac przed kościołem rozpocznie się uroczysta Msza Święta, której przewodniczyć będzie bp Jan Wątroba.

5. W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek  Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół, owoców i kwiatów. Przynieśmy je do świątyni, by podziękować Panu Bogu za dar urodzaju i piękno przyrody.

6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek 17 sierpnia, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na  nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, a następnie Mszę Świętą.   

8. Za tydzień w naszej Katedrze o godz. 20.00 kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią: Maurizio Corazza (Włochy) - organy oraz Bielski Kwartet Puzonowy. Zapraszamy.  

9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.02.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.