XX NIEDZIELA ZWYKŁA 19 SIERPNIA 2018

Drukuj
Utworzono: sobota, 18, sierpień 2018 Autor: x.Julian W.
  1. W minionym tygodniu zostały ogłoszone zmiany personalne na placówkach duszpasterskich  naszej diecezji. Decyzją Księdza Biskupa ks. Krzysztof Szopa został mianowany proboszczem parafii Osobnica k. Jasła. Serdecznie dziękujemy Mu za dotychczasową 7-letnią posługę w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa w pasterzowaniu na nowej parafii. Nowymi wikariuszami katedralnymi zostali mianowani ks. Paweł Matuszewski oraz ks. Marcin Pater.
  2. Dziś o godz. 20.00 ostatni już, finałowy Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Maurizio Corazza – organy oraz Bielski Kwartet Puzonowy. Zapraszamy!
  3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W czwartek 23 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie bł. Władysława Findysza. Główne uroczystości w Nowym Żmigrodzie o godz.11.00. W naszej świątyni od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek 24 sierpnia liturgiczne święto św. Bartłomieja Apostoła.
  6. W niedzielę 26 sierpnia przy naszej Katedrze odbędą się Diecezjalne Dożynki – dziękczynienie za chleb, plony ziemi i pracę rolnika. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00. w Parku Papieskim, następnie Msza Święta o godz. 12.00.
  7. Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jest to dzień odpustu w parafii Rzeszów – Drabinianka. Msza  Święta odpustowa o godz. 17.00.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11-18.02.2019 r. (są to ferie zimowe), by na własne oczy zobaczyć miejsca związane z Panem Jezusem. Jest to wyjątkowa okazja, wylot i przylot z Jasionki. Więcej szczegółów na stronie internetowej naszej Katedry. Zapisy u ks. Juliana.
  9. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.  

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.