XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 WRZEŚNIA 2018

Drukuj
Utworzono: piątek, 31, sierpień 2018 Autor: x.Julian W.
 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dożynki diecezjalne. Wszystkim osobom, a zwłaszcza członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” serdecznie zaprasza na widowisko patriotyczne pt. „Norwid Współczesnych” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, które będzie wystawione przy Rzeszowskiej Fontannie Multimedialnej dzisiaj o godz. 20.00.
 4. W poniedziałek 3 września rozpoczęcie roku szkolnego. Na Mszę Świętą o godz. 8.00 zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami oraz dzieci i młodzież naszej parafii.
 5. We wtorek o godz. 16.30 odbędzie się zbiórka ministrantów, a o godz. 19.00 zbiórka lektorów. Nowych kandydatów na ministrantów zapraszamy w środę na godz. 16.30.
 6. We wtorek 4 września na Mszy Świętej o godz. 18.00 gościć będziemy Biskupów i Księży profesorów Prawa Kanonicznego z okazji odbywającej się w Rzeszowie Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej.
 7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 8. Także w środę 5 września o godz. 16.00 w Remizie OSP Zalesie odbędzie się spotkanie informacyjne nt. programu „Czyste powietrze” dotyczące dofinansowania wymiany pieców.
 9. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W czwartek 6 września na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w grupach. Na spotkanie prosimy przynieść indeksy.
 11. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się także spotkanie Akcji Katolickiej.
 12. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 13. W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławimy matki oczekujące potomstwa.
 14. Od przyszłej niedzieli po wakacyjnej przerwie wznawiamy Msze Święte z udziałem dzieci o godz.12.00 (poza okolicznościami liturgii diecezjalnej z udziałem Księdza Biskupa).
 15. Od września kancelaria parafialna czynna będzie od wtorku do piątku (z wyjątkiem świąt kościelnych i narodowych oraz I piątków miesiąca) w godzinach: 8.00-9.00 oraz 16.30-18.00. W soboty kancelaria będzie czynna od godz. 8.00 do 9.00. Na spisanie protokołu przedmałżeńskiego narzeczeni powinni umówić się poza godzinami pracy kancelarii.
 16. Przypominamy, że nowi mieszkańcy naszej parafii powinni zgłosić się w kancelarii parafialnej.
 17. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa  prasy katolickiej.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.