NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2018 r.

Drukuj
Utworzono: sobota, 24, listopad 2018 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to zarazem święto patronalne KSM-u i Akcji Katolickiej. Centralne uroczystości w naszej Katedrze o godz. 12.00.
 2. O godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Również dzisiaj zapraszamy dzieci naszej parafii na Królewski Bal. Prosimy, aby wszystkie chętne dzieci przygotowały sobie królewskie stroje (np. przebranie króla, królowej, księżniczki lub rycerza). Bal rozpocznie się w Auli papieskiej o godz. 15.00.
 4. W poniedziałek i wtorek w parafii pw. Św. Michała Archanioła będzie miała miejsce peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież. Plan peregrynacji dostępny jest w dzisiejszej gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 5. We wtorek będziemy przeżywać święto patronalne Apostolatu Maryjnego krzewiącego Cudowny Medalik. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., podczas której zostaną poświęcone i rozdane cudowne medaliki.
 6. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty prowadzone przez Wspólnotę ALFA, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 9. W przyszłą niedzielę, 2 grudnia rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci oraz ich rodziców do udziału w Roratach. Lampiony adwentowe można nabyć w kancelarii parafialnej lub w szkole u katechetów.
 10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 11. Wspólnota ALFA zaprasza do adwentowej akcji charytatywnej – zbiórki nakrętek i zabawek dla dziecięcego hospicjum w Rzeszowie. Zbieramy zabawki interaktywne (które grają, świecą, śpiewają), edukacyjne,  manualne  i  pluszowe misie. W kościele za ławkami będą stały pojemniki w których będzie można zostawiać nakrętki i zabawki. Prosimy, aby zabawki były nowe lub w bardzo dobrym stanie.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 11.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.