I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 29, listopad 2018 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Zachęcamy do udziału w Roratach, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci. Podobnie jak w roku ubiegłym w czasie Rorat będą kierowane także do nich specjalne kazania.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Komisji Charytatywnej.
 4. We wtorek i w środę na Mszy Świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone modlitewniki dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Zapraszamy młodzież na Mszę Świętą, a po niej na spotkanie. Prosimy młodzież, aby na spotkanie przyniosła indeksy.
 5. We czwartek 6 grudnia zapraszamy dzieci z naszej parafii po Mszy Świętej wieczornej do Sali Papieskiej na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o pomoc św. Mikołajowi w godzinach 16.30-18.00.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Wynagradzająca Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu spowiedź od godz. 17.00, a o 18.00 Msza Święta. W tym dniu odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną.
 7. W I piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie dla rodziców i uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej, którzy rozpoczną przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. 
 8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Pamiętając o prośbie Matki Bożej, by od godz. 12.00-13.00 przeżywać wraz z Nią Godzinę Łaski, zapraszamy w tym czasie na adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta.
 9. W niedzielę 9 grudnia na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do
  I Komunii Św. otrzymają Cudowny Medalik. Zapraszamy na ten uroczysty moment dzieci wraz z rodzicami.
 10. Wspólnota Alfa zaprasza do udziału w adwentowej akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Zabawki i nakrętki, będzie można składać w pojemnikach za ławkami. Wspólnota Alfa zaprasza również na spotkania formacyjne w każdy czwartek po Mszy Świętej. Więcej informacji na temat wspólnoty można przeczytać w dzisiejszym numerze gazetki parafialnej.
 11. Zachęcamy wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku srebrny lub złoty jubileusz 25 i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania specjalnego błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji czcigodnych Jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 30 XII o godz. 10.30.
 12. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Siostry felicjanki rozprowadzają w Domu Katechetycznym opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz prasę katolicką. Wszelkie osoby poza siostrami oferujące zakup opłatków pod szyldem Parafii Katedralnej to oszuści. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje przedświąteczną akcję „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kancelarii i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję Charytatywną.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 11.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.