II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 06, grudzień 2018 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbierane są na ten cel ofiary do puszek.
 2. Zachęcamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną oraz Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Misyjnego.
 5. W środę o 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.
 6. W czwartek 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. O godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 Różaniec fatimski.
 7. W piątek 14 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Potrwają one do niedzieli włącznie. Tegoroczne rekolekcje wygłosi ks. Piotr Gnat ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą w sobotę o godz. 9.00 i 18.00 oraz przez całą niedzielę. Zachęcamy do licznego udziału.
 8. W Kancelarii Parafialnej prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. przed świętami Bożego Narodzenia. Odwiedzimy ich we wtorek 18 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
 9. Zachęcamy wszystkich jubilatów obchodzących w tym roku jubileusz 25 i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa do zgłaszania się w kancelarii parafialnej celem otrzymania błogosławieństwa od księdza biskupa. Wręczenie błogosławieństw i Msza Święta w intencji Jubilatów będzie odprawiona w niedzielę 30 XII o godz. 10.30.
 10. W tym tygodniu (do czwartku włącznie) z powodu prac remontowych w górnym kościele, Msze Święte wieczorne (Roraty) odprawiane będą w dolnym kościele.
 11. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Siostry felicjanki rozprowadzają w Domu Katechetycznym  opłatki wigilijne, kartki świąteczne, kalendarze, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz prasę katolicką.
 12. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje przedświąteczną akcję „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w kancelarii i napełnić żywnością i środkami czystości. Przygotowane rzeczy zostaną rozdysponowane przez Komisję Charytatywną.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.08.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.