II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019 r.

Drukuj
Utworzono: wtorek, 19, marzec 2019 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiejsza Niedziela to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Kościół w krajach misyjnych. Po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek.
 2. Również dzisiaj na zakończenie tygodnia modlitw za osoby uzależnione, Apostolat Trzeźwości prosi Parafian o wzięcie w opiekę modlitewną osób, których imiona były wypisane na karteczkach w minionym tygodniu. Wychodząc z kościoła można ze stolika wziąć deklaracje z imieniem osoby uzależnionej. Każdy osobiście deklaruje, jaką modlitwę będzie odmawiał
  i przez jaki okres czasu.
 3. W poniedziałek 18 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze SP nr 23. Rodziców prosimy, aby dopilnowali uczestnictwa swoich dzieci w tych ćwiczeniach duchowych. Porządek rekolekcji został umieszczony w gazetce i na stronie internetowej naszej parafii.
 4. We wtorek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła świętego.
 5. We wtorek i środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkania wg harmonogramu swoich grup. Prosimy o przyniesienie indeksów.
 6. W środę o godz. 17.30 Nabożeństwo fatimskie.
 7. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W poniedziałek 25 marca przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie 25 marca na wieczorną Mszę Świętą, aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych. Deklaracje te złożymy w czasie Mszy Świętej po złożeniu przyrzeczeń.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 7.30 – dla wszystkich, o godz. 16.30 – dla dzieci,
  o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, a w niedziele
  o godz. 6.30 dla wszystkich.  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
 10. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 07.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.