III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 21, marzec 2019 Autor: x.Julian W.
  1. Apostolat Trzeźwości składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otoczyli modlitwą i troską osoby uzależnione i ich rodziny. Do opieki modlitewnej zgłoszono 241 osób, modlitwę za uzależnionych podjęło 234 osoby, a przyrzeczenia abstynencji złożyło 256 osób. Przypominamy, że w każdą I środę miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej odbywa się spotkanie Apostolatu, na które zapraszamy.
  2. Jutro będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach za ławkami znajdują się materiały dotyczące duchowej adopcji oraz deklaracje. Prosimy o wypełnienie tych deklaracji i o przyniesienie ich na wieczorną Mszę Świętą, aby w sposób uroczysty rozpocząć krucjatę modlitewną w obronie życia dzieci nienarodzonych.
  3. Również jutro odbędzie się na cmentarzu Wilkowyja wspólny pogrzeb dzieci utraconych (martwo urodzonych). Msza Święta pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej o godzinie 17.00.
  4. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska.
  5. W czwartek o godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę o godz. 10.30 w Sali Papieskiej odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych śpiewaniem w Katedralnym Chórze Chłopięco-Męskim.
  7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, a w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę będzie okazja do złożenia jałmużny postnej. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej będą kwestować przy wyjściu z kościoła. Złożone ofiary do puszek w Wielkim Poście wraz z ofiarami indywidualnymi składanymi w ciągu całego roku pozwalają na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.10.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.