IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 28, marzec 2019 Autor: x.Julian W.
 1. Dzisiaj mamy okazję do złożenia jałmużny postnej, która pozwala na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej kwestują przy wyjściu z kościoła.
 2. We wtorek 2 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum na spotkanie z delegatem Księdza Biskupa. Należy przynieść ze sobą indeks, prośbę do Księdza Biskupa oraz krzyż. 2 kwietnia przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.
 3. W środę o godz. 17.30 Nowenna fatimska. Po Mszy Świętej spotkanie Komisji Charytatywnej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W piątek Msze Święte i okazja do spowiedzi o godz. 6.30, 7.00, po południu od godz. 17.00. i Msza Święta o godz. 18.00. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej.
 7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty prowadzone przez Wspólnotę ALFA, a po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja i Apostolatu Maryjnego.
 8. W przyszłą niedzielę (7 kwietnia) kazania na Mszach Świętych w naszej katedrze wygłosi ks. Tadeusz Pindara – Proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej Rzeszów – Drabinianka. Składka przeznaczona będzie na prace prowadzone przy nowym kościele na Drabiniance.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30 – dla starszych, o godz. 20.00 dla młodzieży, w niedziele o godz. 6.30. W najbliższy piątek, jeśli pogoda pozwoli Droga Krzyżowa o godz. 20.00 odbędzie się w Parku Papieskim. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. W pierwszą niedziele miesiąca po Gorzkich Żalach będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Meksyku, do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe z wypoczynkiem w Acapulco w dniach 13-25 stycznia 2020 r. Szczegółowej informacje na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Stowarzyszenie rzeszowskich rowerzystów zaprasza na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Otwarcie nastąpi na rzeszowskim rynku w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. o godz. 10.30, a o godz.12.00 modlitwa i błogosławieństwo pod Katedrą Rzeszowską.
 12. Siostry Felicjanki wraz z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 zapraszają w następną niedzielę na Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc w edukacji dzieci na misji prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr na Haiti. Prace na kiermasz zostały wykonane podczas warsztatów artystycznych do udziału w których zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobieniem i malowaniem. Więcej na temat warsztatów można będzie dowiedzieć się podczas Kiermaszu.
 13. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W kancelarii są również do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 15.10.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.