XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 12, wrzesień 2019 Autor: x.Julian W.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Wychowania pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Naszą modlitwą w ciągu tego tygodnia wspieramy trud wychowania młodego pokolenia. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania w grupach duszpasterskich:

  • schola w poniedziałek o godz. 17.00,
  • ministranci we wtorek o godz. 17.00,
  • kandydaci na ministrantów w środę o godz. 17.00 – zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej Katedrze,
  • oaza w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dobrowolnymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć katolickie Radio VIA.

3. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W Rzeszowie główne obchody rozpoczną się w kościele Świętego Krzyża o godz. 18.00 celebracją eucharystyczną, po czym nastąpi modlitewny przemarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu na pl. Śreniawitów.

4. W środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Polski. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

5. W czwartek od godz. 17.00 wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

7. W minionym tygodniu został oczyszczony ołtarz Matki Bożej Fatimskiej, konserwacji i oczyszczenia wymagają także liczne wota, które powrócą na ołtarz w nowym ułożeniu.

8. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. W styczniu 2020 roku organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku. Jest jeszcze 6 miejsc. Dla zainteresowanych informacje w kancelarii parafialnej.


stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.02.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.