Nadzwyczajne Komunikaty Duszpasterskie 14.03.2020

Drukuj
Utworzono: sobota, 14, marzec 2020 Autor: x.Julian W.

W związku z wprowadzonym przez władze państwowe stanem zagrożenia epidemicznego Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje następujące informacje i zalecenia.

W Diecezji Rzeszowskiej nie przewiduje się zamykania świątyń ani odwoływania Mszy świętych, nabożeństw i pogrzebów oraz innych zgromadzeń religijnych odbywających się w kościołach, kaplicach, na cmentarzach lub w budynkach kościelnych w liczbie uczestników do 50 osób.

Osoby starsze, chore oraz mające z różnych przyczyn osłabioną odporność organizmu powinny zachować szczególną ostrożność i bez potrzeby nie narażać swojego zdrowia na niebezpieczeństwo. Zachęca się te osoby do pozostania w domach i śledzenia transmisji Mszy świętych w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy także naszych parafian do pozostania w niedzielę w domu i uczestnictwa we Mszy świętej z katedry rzeszowskiej transmitowanej przez Katolickie Radio Via w każdą niedzielę o godz. 9.00. (103,8 FM). Na facebookowym profilu Katedra Rzeszowska można będzie skorzystać z Mszy Świętych transmitowanych na żywo o godz. 10.30, 12.00, a także transmitowane będzie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00. Wszystkie zamówione intencje Mszy Świętych zostaną odprawione przez naszych kapłanów. Na wyznaczonej Mszy Świętej niech zgromadzi się tylko zainteresowana rodzina.

Uczestników nabożeństw prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad higieny.

W kościelnych kropielnicach na czas pandemii nie będzie wody święconej. Jest natomiast możliwość poświęcenia wody we własnym naczyniu w dolnej zakrystii po Mszy Świętej. Znak pokoju wyraźmy skinieniem głowy i słowami Pokój z Tobą. Zachowujemy zwyczaj przyjmowania Komunii Świętej do ust. Informujemy, że przed udzielaniem Komunii świętej, kapłani dezynfekują dłonie. Jeżeli ktoś mimo wszystko chciałby przyjąć Komunię świętą na rękę, należy Komunię przyjąć na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, prawą ręką włożyć Komunię świętą do ust i spożyć przy kapłanie. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza. Przeżywający Mszę Świętą poprzez transmisję przyjmują w tym czasie Komunię Świętą Duchową (duchowe zjednoczenie z Chrystusem).

Prosimy wiernych o przestrzeganie zaleceń odpowiednich służb rządowych, samorządowych, medycznych i sanitarnych, a szczególnie o nie gromadzenie się w świątyni powyżej 50 osób.

Wszystkich prosimy o zachowanie spokoju i nie uleganie panice. Zachęcamy wszystkich parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do modlitwy o wygaśniecie pandemii. Po każdej Mszy Świętej prosimy o to słowami suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…”.

Od poniedziałku 16 marca w dolnym kościele wprowadzamy adorację Najświętszego Sakramentu od godz.7.30 do godz.18.00. Zachęcamy do prywatnej modlitwy w ciągu dnia. Będzie także możliwość spowiedzi w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.00. Konfesjonały zabezpieczone są folią oraz regularnie dezynfekowane.


Duszpasterze Parafii Katedralnej

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 05.07.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.