XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 10, wrzesień 2020 Autor: x.Julian W.
  1. Dzisiaj wieczorem przeżywać będziemy Nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 18.15 będzie możliwość spowiedzi. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie także Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  2. Dziś także rozpoczyna się X Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem: „Budujmy więzi”. Niech będzie to zachęta do budowania pozytywnych relacji z młodymi ludźmi w rodzinie, w szkole, a także w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Przyjaciół WSD.
  4. W środę z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
  5. W piątek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Patrona Polski. Z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17.30 do dolnego kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Natomiast o godz. 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na adorację Najświętszego Sakramentu „Godzina dla Jezusa” w dniu liturgicznego święta św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.
  6. Od poniedziałku do piątku w dolnym kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Zapraszamy do uwielbienia i dziękczynienia w roku duszpasterskim poświęconym Eucharystii.
  7. W przyszłą niedzielę 20 września Kościół w Polsce obchodził będzie 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na Katolickie Radio „VIA”.
  8. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 23.01.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.