XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020 r.

Drukuj
Utworzono: sobota, 10, październik 2020 Autor: x.Julian W.
 1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski. Z tej okazji można złożyć ofiarę materialną do skrzynki przy stoliku z prasą katolicką jako fundusz na żywy pomnik św. Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
 2. Dziś po Mszach Świętych kancelaria w Domu Katechetycznym jest nieczynna. Prasę katolicką także dla prenumeratorów prosimy odbierać ze stolików za ławkami.
 3. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej Katedrze odmawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.
 4. We wtorek 13 października przeżywać będziemy ostatnie w tym roku uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.40 zostaną przedstawione prośby i podziękowania do Matki Bożej Fatimskiej, w intencji których sprawowana będzie Msza Święta o godz. 19.00. Po Mszy Świętej procesja różańcowa, zakończona Apelem Jasnogórskim i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 5. W środę 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli, katechetów i tych którzy służą dziełu edukacji i wychowania dzieci i młodzieży.
 6. W piątek z racji 16. dnia miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 7. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w piątek 23 października o godz. 19.00. Za utrudnienia przepraszamy. Szczegółowe informacje będą zamieszczane na stronie internetowej i Facebooku.
 8. Od czwartku 15 października powracamy adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
 9. Zbliża się listopad, który jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Przez cały miesiąc będziemy w czasie wypominek modlić się w ich intencji. Kartki, na których można wpisywać imiona zmarłych (najlepiej dużymi, drukowanymi literami i imiona w mianowniku) znajdują się na stoliku za ławkami. Należy je składać w kopertach do skrzynki znajdującej się za ławkami.
 10. Przyszła niedziela 18 października to Niedziela Misyjna. Składka przeznaczona będzie na Dzieło Misyjne.
 11. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 12. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 13. Ze względu na zaistniałą w minionym tygodniu sytuację zagrożenia epidemiologicznego prosimy parafian o wyrozumiałość. Kapłanom posługującym w zastępstwie w Katedrze wyrażamy wdzięczność za pomoc i otwartość. Pozostajemy w duchowej łączności i modlitwie.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 02.08.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.