IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03.2021 r.

Drukuj
Utworzono: czwartek, 11, marzec 2021 Autor: x.Julian W.

 

 1. Dzisiaj mamy okazję do złożenia jałmużny postnej, która pozwala na systematyczną działalność charytatywną naszej parafii. Po każdej Mszy Świętej członkowie Komisji Charytatywnej kwestują przy wyjściu z kościoła.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: o godz. 7.30, o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.30, o godz. 20.00 – dla młodzieży oraz w niedziele o godz. 6.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Jana Pawła II w 16. dniu miesiąca. Zachęcamy do przedkładania intencji za wstawiennictwem św. Jana Pawła II do skrzynki umieszczonej na filarze przy ołtarzu-relikwiarium.
 4. W środę (17 marca) zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na katechezę.
 5. W czwartek (18 marca) zapraszamy na katechezę biblijno-liturgiczną „Pascha żydowska i Pascha Jezusa” po Mszy Świętej wieczornej w dolnym kościele.
 6. W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła świętego. W Roku św. Józefa zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego w tym dniu. Msza Święta o godz. 7.00, a po niej Droga Krzyżowa będą w górnym kościele. Będzie także dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa odmawiana jest po Mszy Świętej o godz. 6.30 i na zakończenie adoracji o godz. 17.45. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   
 7. Od poniedziałku do czwartku jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc charytatywną dla naszych parafian. Prace na kiermasz zostały wykonane podczas warsztatów artystycznych, które odbywają się raz w tygodniu i do udziału w których zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobieniem oraz malowaniem. Więcej na temat warsztatów można będzie się dowiedzieć podczas Kiermaszu.
 9. Również w przyszłą niedzielę w Sali Papieskiej będzie można zobaczyć wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce oraz nabyć płyty z jego kazaniami.
 10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni i do nich się stosujmy.
 11. W Wielkim Poście zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.
 12. W kancelarii są do nabycia baranki na stół wielkanocny, kartki świąteczne oraz świece – paschałki.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 12.04.2021. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.