A może by tak innym NIEBA UCHYLIĆ...

Drukuj
Utworzono: niedziela, 24, wrzesień 2017 Autor: x.Julian W.

Znalezione obrazy dla zapytania różaniec róże

Są takie relacje, są i takie sytuacje, że chciałoby się komuś wszystko dać. Dać prosto z serca i z miłością; oby tylko sprawić radość i uczynić szczęśliwym. Niejedna mama, niejeden ojciec tak kocha swoje dziecko, że jako rodzic chciałby mu nieba uchylić, oby tylko zobaczyć uśmiech i mieć pewność, że nic złego mu się nie stanie; że nic mu nie grozi; że jest bezpieczne.

Tą samą troską o uśmiech, o szczęście, o ochronę przed wszelkim złem wypełnione są wszystkie prośby Maryi wypowiedziane podczas rozmów z dziećmi w Fatimie. Kończy się rok 100 – lecia objawień Maryjnych i nie można przejść obojętnie obok TEJ, która jako nasza Matka chciałaby nam z serca nieba uchylić. Dolina Cova da Iria przez 6 miesięcy staje się świadkiem wypowiadanej wytrwale Maryjnej prośby: „Odmawiajcie codziennie różaniec”!

Czy możemy odmówić Matce? Mamie, którą się kocha, niczego się nie odmawia. Trzeba więc wziąć różaniec do ręki i odmówić. Na początku choćby jeden dziesiątek. Lech Dokowicz po swoim nawróceniu od demonicznego zniewolenia, które dokonało się dzięki modlitwie różańcowej tak pisze o różańcu: „Z Różańcem jest podobnie jak ze sportem (grałem 13 lat w koszykówkę) – na początku wszystko wydaje się bardzo trudne, bywa też tak, że przez jakiś czas nie widać efektów. Z czasem jednak odkrywa się jego piękno i głębię, a w końcu nie można bez niego żyć – z modlitwą jest tak samo. Ja nie wyobrażam sobie dnia bez Różańca, on po prostu utrzymuje mnie w pionie, dzięki niemu otrzymałem też wiele wspaniałych łask. Różaniec? Polecam!”.

Na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień w Fatimie chcielibyśmy wszystkim naszym parafianom zaproponować codzienne odmawianie jednej DZIESIĄTKI RÓŻAŃCA, a przy tym zgłoszenie się do BRACTWA ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zasadą istnienia Bractwa jest tworzenie Róż różańcowych. Aby powstała jedna róża, potrzebne jest 20 osób (tyle ile jest tajemnic różańca). W dniu założenia róży ZELATOR (czyli osoba odpowiedzialna) rozdaje obrazki na których jest podana nazwa tajemnicy i krótkie jej rozważanie. Ta tajemnica ma towarzyszyć wybranej osobie w codziennym odmówieniu jednej DZIESIATKI RÓŻAŃCA. Raz w miesiącu – w wyznaczonym do tego dniu – odbywa się tak zwana ZMIANA TAJEMNIC. Należy wtedy oddać zelatorowi swoją tajemnicę i odebrać nową. Codziennej modlitwie różańcowej towarzyszą nam wydarzenia z życia Jezusa i Maryi. To one są tajemnicami dzięki, którym możemy dzieciom, rodzicom, znajomym, bliskim ale też i sobie - choć troszkę - ale nieba uchylić i zobaczyć radość, szczęście oraz mieć pewność, że nic złego nam się nie stanie.

Kochani rodzice, dziadkowie, małżonkowie i drogie dzieci!

Nie odmawiajmy Maryi. Odmówmy różaniec. Polećmy Go innym. W naszej parafii najbliższa zmiana tajemnic i założenie nowych róż różańcowych odbędzie się 1 października o godz. 12.00 dla dzieci i ich rodziców, natomiast 8 października o godz. 16.00 dla wszystkich pozostałych. Do tego dnia można składać zgłoszenia do koszyczka znajdującego się na stoliku za ławkami. 

ZGŁOSZENIE:

RÓŻA RÓŻAŃCOWA DZIECI / RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH LUB ROCZNICOWYCH / DOROSŁYCH

Imię i nazwisko

Adres

Tel.

 

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 20.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.