PEREGRYNACJA FIGURY FATIMSKIEJ W KATEDRZE RZESZOWSKIEJ

Drukuj
Utworzono: wtorek, 12, grudzień 2017 Autor: x.Julian W.
Główną intencją peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej jest odnowienie życia religijnego, modlitewnego i moralnego rodzin naszej parafii, jako dziękczynienie na 100-lecie objawień fatimskich i przygotowanie do 25. rocznicy koronacji Figury Fatimskiej w Rzeszowskiej Katedrze. Chcemy modlić się także o nawrócenie zatwardziałych grzeszników. 

Praktyczne informacje: 
1. Przejęcie figury przez rodzinę odbywa się w wyznaczonym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00 w dzień powszedni, natomiast o godz. 19:00 w niedzielę i święta nakazane. 
2. Figura przebywa jedną dobę w rodzinie, która pragnie ją przyjąć.
3. Zachęcamy, by w tym dniu cała rodzina uczestniczyła we Mszy Świętej. Starajmy się w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii Świętej. 
4. Wraz z figurą przekazywane będą modlitewniki, które mogą być pomocą we właściwym przeżyciu czasu Nawiedzenia. 
5. Przyjęcie figury nie jest związane z żadnymi zobowiązaniami pieniężnymi, lecz jest wyrazem wiary. 
6. Przygotujmy uroczyście nasze mieszkania (domy) do godnego przyjęcia Matki Bożej, stwórzmy warunki do modlitwy, odłóżmy codzienne sprawy, troski i zabieganie. Do udziału w Nawiedzeniu można zaprosić najbliższą rodzinę, bliskich, krewnych i znajomych. 
7. Swoje przeżycia związane z Nawiedzeniem, dobre postanowienia, czyny miłosierdzia, zawierzenie swojej rodziny Pani Fatimskiej będzie można spisać na przygotowanym formularzu, który należy złożyć przy figurze Matki Bożej Fatimskiej w Katedrze.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 16.01.2019. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.