Ogłoszenie (2.11.2020)

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 02, listopad 2020 Autor: x.Julian W.
20201101-140234-1

W porozumieniu z ks. Biskupem Ordynariuszem zapadły już decyzje w sprawie pożegnania śp. Ks. Infułata Stanisława Maca.

Eksporta, czyli przeniesienie trumny z ciałem zmarłego kapłana do górnego kościoła i Msza Święta odbędzie się w środę 4 listopada o godz. 15.00.
Msza Święta pogrzebowa będzie w czwartek 5 listopada o godz. 11.00.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym Katedra może pomieścić tylko 370 osób, dlatego udział wiernych w świątyni podczas uroczystości pogrzebowych będzie limitowany. Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii. Nagłośnienie liturgii obejmie plac przed Katedrą. Obydwie Msze Święte będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via” oraz na naszym profilu facebookowym.

Trumna z ciałem Ks. Infułata wystawiona jest w kryptach w dolnym kościele. Wszyscy, którzy pragną pożegnać osobiście Zmarłego i pomodlić się indywidualnie, mogą to uczynić w poniedziałek i wtorek od godz. 6.00 do godz. 19.00, a w środę od godziny 6.00 do godziny 14.00. Prosimy o zastosowanie się do wymogów sanitarnych i nie gromadzenie się tłumnie w dolnym kościele oraz zastosowanie się do zalecań służb porządkowych Katedry.

Również w związku z ograniczeniami sanitarnymi oficjalne delegacje bądź na eksportę bądź na Mszę pogrzebową winny zgłosić swój udział na numer kontaktowy: 798 486 704.

W dniu pogrzebu (czwartek) nagłośniony będzie plac przed Katedrą dla tych, którzy nie będą mogli wejść do wnętrza. Można gromadzić się na zewnątrz, z zachowaniem dystansu 1,5 metra od siebie, przestrzegając obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z tym prosimy parkować samochody wyłącznie na parkingach od ul. Tulipanowej oraz za Katedrą i przy Parku Papieskim.

Zmarłego Księdza Infułata Stanisława powierzajmy Miłosierdziu Boga.

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

stat4u

Reklamy ukazujące się w serwisie są
częścią statystyk STAT4U.
Parafia Katedralna nie ponosi
odpowiedzialności za ich treść.

Dziś jest: 03.12.2020. Joomla 2.5 templates. Parafia Katedralna Rzeszów 2012. Przygotowanie strony: zikomp. Redaktor: X.Bogusław.